Chirurgia ręki i nadgarstka – kiedy konieczny jest zabieg?

Medycyna
szerokie-ramy
Chirurgia ręki i nadgarstka – kiedy konieczny jest zabieg?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do najczęściej spotykanych w chirurgii złamań ręki należy złamanie palców, kości przedramienia, śródręcza lub nadgarstka. Ręka jest bardzo skomplikowaną częścią naszego ciała, dlatego też urazy z nią związane nie należą do rzadkości. W każdym jej elemencie może dojść do zwichnięcia lub złamania. Szczególnie niebezpieczne są złamania ręki w nadgarstku. Struktura stawowa, znajdująca się w tym miejscu odpowiada za funkcjonowanie kończyny górnej, a jej rekonwalescencja trwa dłuższy czas.

Niepokojące symptomy

Jeśli dochodzi do jakiegokolwiek urazu ręki lub jej elementu należy niezwłocznie skorzystać z pomocy chirurga, a takiego specjalistę można znaleźć m.in. pod adresem https://maciejlaskowski.pl/oferta/mikrochirurgia-reki/, który postara się zdiagnozować przyczynę. Przystąpi też do natychmiastowego działania, by pomóc w usunięciu problemu. Co powinno być sygnałem do skorzystania z pomocy odpowiedniego lekarza? Kiedy pojawia się silny ból ręki lub jakiejkolwiek jej części i nasila się podczas wykonywania ruchu. Albo kiedy dostrzeżemy, że mamy obrzęk wokół nadgarstka lub dłoni. Czasami może w tych miejscach pojawić się krwiak. To też jest poważnym sygnałem, by skorzystać z odpowiedniej pomocy. Inny objaw, to deformacja kończyny lub ograniczony zakres ruchu w stawie promieniowo-nadgarstkowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Agregaty chłodnicze do samochodów – co warto o nich wiedzieć?
Agregaty chłodnicze do samochodów – co warto o nich wiedzieć?
Agregaty chłodnicze stosuje się w samochodach, aby zapewnić odpowiednią temperaturę w przestrzeni ładunkowej. Jest to niezbędne w przypadku konieczności przewozu […]
Polecamy