Czego używają brukarze?

Branża budowlana
szerokie-ramy
Czego używają brukarze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brukarze to osoby, które zajmują się przeważnie układaniem na podłożu kostki brukowej różnego typu. Planując rozmaite prace z tym związane, muszą oni zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, dzięki którym będą w stanie precyzyjnie wykonać wszelkie czynności. Jest to gwarancja zadowalającego efektu końcowego. Po jaki zatem sprzęt brukarski fachowcy z tej branży sięgają najczęściej?

Sprzęt do zadań specjalnych

W trakcie podnoszenia i przenoszenia kostki brukarzowi przydadzą się przede wszystkim chwytak ręczny i kleszcze. To pierwsze urządzenie służy głównie do podnoszenia krawężników. Wyróżniamy kilka typów chwytaków, w tym modele wzdłużne, boczne, a także poprzeczne. Warto podkreślić, że każdy z nich jest wykorzystywany do chwytania albo podnoszenia danego elementu z zupełnie innej strony. Dzięki temu możliwe jest dobranie narzędzi idealnie pasujących zarówno do warunków terenu, jak i osobistych preferencji brukarza. Kleszcze również służą do podnoszenia krawężników. Posiadają one kształt szczypiec i mają zazwyczaj dwa ramiona ruchome, które działają niczym dźwignia. Do przewożenia materiałów służą natomiast specjalne wózki brukarskie, wyposażone w specjalistyczne szczęki zaciskowe, mające za zadanie zabezpieczać ładunek przed jego zgubieniem. W trakcie układania kostki korzysta się też z przecinaków i gilotyn – przycina się nimi płyty czy kostki w taki sposób, aby pasowały do projektu i układu terenu. Jeśli akurat szukamy wymienionych sprzętów, powinniśmy zwrócić uwagę na urządzenia firmy Wagner, są one bowiem tanie, a jednocześnie solidne i skuteczne. Inne narzędzia brukarskie to:

– przymiar – stosowany do trasowania kątów oraz przycinania kostki po to, by pasowała do krawędzi

– liniał budowlany – służący do wytyczania idealnie prostych linii

– kątownik – wykorzystywany do zachowania właściwego kąta w trakcie pracy

– trzymak – służący do komfortowego i stabilnego trzymania kostki w trakcie jej cięcia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym są bramy szybkobieżne? Widzieliśmy, widujemy a nic o nich nie wiemy
Czym są bramy szybkobieżne? Widzieliśmy, widujemy a nic o nich nie wiemy
Bramy szybkobieżne to rodzaj bramy zaporowej zaprojektowanej do szybkiego otwierania i zamykania. Stosuje się je tam, gdzie występuje duże natężenie […]
Polecamy