Minimalizm w salonie – nieustający trend

Ogród i dom
szerokie-ramy
Minimalizm w salonie – nieustający trend
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalistyczne aranżacje we wnętrzach kojarzą się przede wszystkim z elegancją i optymalną funkcjonalnością. Tutaj nie traci się przestrzeni na zbędne wyposażenie. Prostota, komfort i uczta dla oka. Tak pokrótce określić można nowoczesne wnętrza minimalistyczne. Spośród nich zdecydować się można na skrajne opcje, takie jak surowe stylizacje modernistyczne lub postawić na gustowną klasykę albo przytulną aranżację skandynawską. Ten wyjątkowy,wygodny styl pochodzący z północnej Europy nadal podbija wiele serc i należy dziś do jednego z najbardziej trendy. 

Podstawowe wyposażenie przytulnego salonu minimalistycznego

Aranżując minimalistyczne wnętrze w stylu scandi, należy zadbać przede wszystkim o odpowiednią kolorystykę ścian i podłóg. Salon urządzony w stylu skandynawskim musi koniecznie sprawiać wrażenie przestronnego i jasnego. Zdecydujmy się więc na ściany w kolorze rozmaitych odcieni bieli, beżu lub jasnych szarości. Skandynawski salon nie może istnieć bez jasnego drewna. Idealnie w takich wnętrzach prezentują się podłogowe panele imitujące drewno. Oryginalnym elementem w salonie scandi mogą okazać się także drewniane belki przy suficie lub nawet drewniane kolumny.

Bardzo istotne jest oczywiście to, na jakie meble się zdecydujemy. Z przytulnym minimalizmem doskonale korespondować będą na przykład Oslo meble cechujące się estetyczną i prostą formą. Charakterystyczne nóżki, subtelny design i jasna kolorystyka idealnie podkreślą klimat wnętrza scandi. Korpusy kolekcji w ciepłej, jasnej barwie Dębu Riviera i o wzorze słojów imitujących prawdziwe drewno pięknie komponują się z frontami w kolorze głębokiej, matowej bieli. Jasne fronty odbijają światło słoneczne co czyni każde wnętrze bardziej przestronnym. Wszystkie blaty komódek, ław, czy stołów zostały oryginalnie zaokrąglone, co dodatkowo wpływa na wrażenie lekkości mebli. Najbardziej ekonomicznie będzie zdecydować się na gotowe zestawy mebli. 

Jakie dekoracje okażą się najodpowiedniejsze?

Mniej znaczy więcej. Wnętrza minimalistyczne nie lubią nadmiaru dodatków. Styl skandynawski jest jednak pod tym względem wyjątkowy ponieważ nie może on tak naprawdę istnieć bez urokliwych dekoracji. Kluczem do sukcesu jest jednak wybór takich dodatków, by całe wnętrze nadal sprawiało wrażenie minimalistycznego. Rolą dekoracji w aranżacjach scandi jest nadanie pomieszczeniu przytulnego i relaksacyjnego charakteru. Zadbajmy więc o nieskomplikowany wystrój okien w jasnych barwach. Niech na parapecie zagoszczą niewielkie rośliny w prostych doniczkach. Nie zapomnijmy o ozdobieniu ścian nowoczesnymi, minimalistycznymi obrazami o różnych wymiarach Jeśli chodzi o barwę ramek zdjęć, plakatów i obrazów to obok bieli, jasnego brązu lub szarości doskonale sprawdzi się w tym przypadku także czerń. Kolor czarny zaaranżowany w niewielkich ilościach jest wręcz pożądanym akcentem w każdym wnętrzu scandi. Dodaje przestrzeni niezbędnej wyrazistości. W minimalistycznym salonie skandynawskim świetnie wyglądają ścienne półki oraz otwarte szafki.

Pamiętajmy jednak o tym, by wszelkie ozdoby na nich umieszczane były proste w formie i odznaczały się zgaszoną, skromną kolorystyką. Jeśli chodzi o barwy to nieco bardziej zaszaleć można z dekoracyjnymi poduszkami zdobiącymi jasny, duży narożnik. Kilka z nich może nawet dość znacznie odbiegać kolorystycznie od reszty wnętrza. Mocna czerwień, dynamiczna zieleń, słoneczny żółty, classic blue lub kontrastowa czerń i biel okażą się strzałem w dziesiątkę. Pomyślmy także o bawełnianym pledzie oraz pastelowym dywanie. Minimalistyczny styl skandynawski to w dużej mierze także styl ekologiczny. Zwróćmy więc uwagę na naturalne materiały, takie jak len, wiklina, czy też juta. W salonie scandi nie może również zabraknąć dużej rośliny podłogowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego należy wymieniać instalację elektryczną?
Dlaczego należy wymieniać instalację elektryczną?
W przypadku instalacji elektrycznej jej wymiana, gdy się zepsuje, to nie tylko dobry pomysł – to absolutna konieczność. Średnia długość […]
Polecamy