Pianka poliuretanowa – właściwości i zastosowanie

Ogród i dom
szerokie-ramy
Pianka poliuretanowa – właściwości i zastosowanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pianka poliuretanowa – właściwości

Pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym powstającym na skutek połączenia i zmieszania dwóch składników – poliolu (żywica) oraz izocyjaninu (utwardzacz).  Zespolone ze sobą składniki odpowiadają za gwałtowny przyrost objętości powłoki. Pianka poliuretanowa po wydostaniu się z hermetycznych opakowań reaguje z dwutlenkiem węgla w efekcie czego mocno się pieni wypełniając przy tym całą izolowaną przestrzeń oraz redukując do minimum ilość mostków cieplnych. Jej niewątpliwą zaletą jest łatwość montażu oraz nieprzewiewność ograniczająca powstawanie pętli konwekcyjnych, a co za tym idzie minimalizująca straty energii. Ponadto, cechuje się niezwykłą elastycznością i lekkością, nie obciąża konstrukcji. Materiał ten nie ulega kruszeniu, nie utlenia się i nie pyli, a co najważniejsze – nie wymaga konserwacji oraz prac zabezpieczających.

Pianka poliuretanowa – zastosowanie

Pianka poliuretanowa znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Główną rolę odgrywa ocieplanie domu pianką (ocieplanie i uszczelnianie fundamentów, ścian, stropu, poddasza). Powszechnie stosowana jest także w przemyśle (docieplanie i uszczelnianie budynków handlowych, usługowych, produkcyjnych, hal stalowych, chłodni, magazynów, zbiorników), oraz w rolnictwie (budynki, w których przechowywane się owoce i warzywa, magazyny).

Ogromne znaczenie ma również ocieplenie dachu pianką. Materiał ten cechuje się niezwykłą elastycznością i lekkością, co umożliwia ogrzewanie struktury, bez obciążenia jego konstrukcji. Pianka poliuretanowa ma więc szerokie zastosowanie przy ocieplaniu domu, sprawiając tym samym, że staje się on komfortową przestrzenią dla jego domowników, szczególnie w okresie zimy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi sposobami można nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
Jakimi sposobami można nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
Każdy człowiek prędzej czy później uczy się jazdy na rowerze. Niektórzy uczą się już od najmłodszych lat, inni z kolei […]
Polecamy