Rodzaje i zastosowanie przekładni

Technologia
szerokie-ramy
Rodzaje i zastosowanie przekładni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przekładania jest kluczowym elementem motoreduktorów. Pozwala ona przełożyć moment obrotowy oraz prędkość silnika elektrycznego. W zależności od budowy, rozmiaru oraz ilości stopni zmienia szybkość napędu na niższą lub wyższą. Istnieje kilka jej rodzajów, a różnią się one od siebie sposobem w jaki przenoszą energię.

Gdzie wykorzystuje się dane przekładnie?

Najczęściej wykorzystywana jest przekładnia zębata. Przenosi ona napęd za pomocą co najmniej dwóch współpracujących ze sobą kół. Stosuje się ją przede wszystkim w maszynach budowlanych, samochodach, rowerach oraz frezarkach.

Innym rodzajem są przekładnie ślimakowe. Montowane są w układach kierowniczych pojazdów, a także napędzają wycieraczki samochodowe. Poszukując tego typu części warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/.

Przekładnia cierna to sprzęgło samochodowe, które umieszcza się w obudowie skrzyni biegów. Stanowi także element konstrukcyjny maszyn, które napędzają taśmy produkcyjne w fabrykach, magazynach i halach produkcyjnych.

Przekładnia pasowa jest elementem, który pośredniczy w przekazywaniu napędu w takich urządzeniach, jak piły, czy młockarnie. Ze względu na swoje specyficzne funkcje znajduje zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie.

Przykładem przekładni łańcuchowej jest zwykły łańcuch rowerowy lub motorowy. Napęd generowany przez ludzkie mięśnie lub silnik przekazywany jest za jego pomocą do koła, które wprawiane jest w ruch i umożliwia jazdę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaką torebkę kupić na do pracy?
Jaką torebkę kupić na do pracy?
Naukowcy obliczyli, że dzięki zawartości przeciętnej damskiej torebki można przetrwać około trzy miesiące na bezludnej wyspie. Z jednej strony można […]
Polecamy