Rodzaje i zastosowanie przekładni

Technologia
szerokie-ramy
Rodzaje i zastosowanie przekładni
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przekładania jest kluczowym elementem motoreduktorów. Pozwala ona przełożyć moment obrotowy oraz prędkość silnika elektrycznego. W zależności od budowy, rozmiaru oraz ilości stopni zmienia szybkość napędu na niższą lub wyższą. Istnieje kilka jej rodzajów, a różnią się one od siebie sposobem w jaki przenoszą energię.

Gdzie wykorzystuje się dane przekładnie?

Najczęściej wykorzystywana jest przekładnia zębata. Przenosi ona napęd za pomocą co najmniej dwóch współpracujących ze sobą kół. Stosuje się ją przede wszystkim w maszynach budowlanych, samochodach, rowerach oraz frezarkach.

Innym rodzajem są przekładnie ślimakowe. Montowane są w układach kierowniczych pojazdów, a także napędzają wycieraczki samochodowe. Poszukując tego typu części warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://sempolska.com.pl/oferta/motoreduktory-walcowe-keb-3-2/motoreduktory-walcowe-keb-3-2-3/.

Przekładnia cierna to sprzęgło samochodowe, które umieszcza się w obudowie skrzyni biegów. Stanowi także element konstrukcyjny maszyn, które napędzają taśmy produkcyjne w fabrykach, magazynach i halach produkcyjnych.

Przekładnia pasowa jest elementem, który pośredniczy w przekazywaniu napędu w takich urządzeniach, jak piły, czy młockarnie. Ze względu na swoje specyficzne funkcje znajduje zastosowanie przede wszystkim w rolnictwie.

Przykładem przekładni łańcuchowej jest zwykły łańcuch rowerowy lub motorowy. Napęd generowany przez ludzkie mięśnie lub silnik przekazywany jest za jego pomocą do koła, które wprawiane jest w ruch i umożliwia jazdę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wakacje w otoczeniu przyrody – dokąd pojechać?
Wakacje w otoczeniu przyrody – dokąd pojechać?
Wakacje to wspaniały czas, kiedy w końcu możemy odetchnąć z ulgą i odpocząć od codziennych trudów pracy i szkoły. Wiele […]
Polecamy