Jak woda jest zdrowa?

Ciało człowieka składa się w około 60 procentach z wody. Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, należy go regularnie nawadniać. W tym celu, w ciągu dnia, powinno wypijać się około 2-3 litrów płynów. Kolorowe, słodzone napoje to jednak zły wybór, ponieważ nie tylko słabo gaszą pragnienie, ale także dostarczają pustych kalorii. Najlepsza jest więc woda, jednak jaka jest najzdrowsza i po jaką warto sięgać?

Zdrowa czy nie zdrowa kranówka?

Dawniej uważało się, że nie należy pić nieprzegotowanej kranówki, jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o jej licznych zaletach. Przede wszystkim woda z kranu bardzo często ma o wiele więcej składników mineralnych, niż woda butelkowana dostępna w sklepach. Nie zaleca się jednak spożywać jej prosto z rur, ponieważ są one czyszczone tylko raz na jakiś czas, a zalegające w nich brudy trafiają prosto do szklanki. Aby więc być bezpiecznym, należy pomyśleć o dystrybutorze wody filtrowanej. Filtrowanie wpływa pozytywnie na jakość napoju, który zostaje oczyszczony z różnego typu zanieczyszczeń. W procesie tym poprawie ulegają również smak i zapach wody, a spożywanie takich płynów wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Takie urządzenia można znaleźć na https://www.aqua-logic.pl/

Mineralna, gazowana, niegazowana?

Dorośli mogą również nawadniać się wodą wysoko zmineralizowaną. Dostarcza ona do organizmu wodorowęglanów, jodu, fluoru, żelaza, wapnia oraz magnezu. W zależności od preferencji można wybrać ją w wersji gazowanej lub niegazowanej, ponieważ obecność dwutlenku węgla nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie. Dzieci i kobiety w ciąży powinny pić jednak głównie wodę niegazowaną z małą ilością składników mineralnych.

Dodaj komentarz

5 + 20 =