Czy muszę mówić po Niemiecku by pracować w Niemczech?

Life & Style
szerokie-ramy
Czy muszę mówić po Niemiecku by pracować w Niemczech?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Teoretycznie możliwe jest znalezienie pracy bez znajomości języka niemieckiego. Jeśli jednak planujesz pracować w Niemczech przez dłuższy czas, ważne jest, abyś nauczył się języka niemieckiego, zwłaszcza że większość dostępnych stanowisk wymaga jego znajomości.

Jaka jest szansa na znalezienie jej bez języka niemieckiego?

Można znaleźć pracę w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego, ale będzie ona ograniczona i może nie być dobrze płatna. Większość pracodawców wymaga od swoich pracowników umiejętności komunikowania się w języku niemieckim na poziomie podstawowym – a to obejmuje wszystko, począwszy od możliwości pisania raportów w języku niemieckim, rozmawiania przez telefon z klientami i kolegami w kraju, a także uczestniczenia w spotkaniach z kolegami z innych krajów.

Oznacza to, że nawet jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim, warto włożyć trochę wysiłku w naukę podstawowej konwersacji po niemiecku, zanim zaczniesz ubiegać się o pracę w Niemczech, ponieważ Twoje szanse na znalezienie pracy znacznie wzrosną, gdy będziesz miał już za sobą ten podstawowy poziom znajomości języka.

Czy warto pracować w Niemczech?

Tak, to prawda. Praca w Niemczech to doskonały wybór. Niemcy są doskonałym miejscem do pracy i mają wysoko rozwiniętą gospodarkę. Podczas gdy koszty życia w Niemczech są wyższe niż w wielu innych krajach europejskich, wynagrodzenia są również wyższe niż średnie. Standard życia w Niemczech jest również dość dobry w porównaniu do wielu innych krajów w Europie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak się przygotować na chrzciny własnego dziecka?
Jak się przygotować na chrzciny własnego dziecka?
Chrzest to zazwyczaj pierwsze tak ważne wydarzenie w życiu dziecka oraz jego rodziców. Opiekunowie dokładają wszelkich starań, by ten dzień […]
Polecamy