Gdzie wykorzystywane są badania metodą magnetyczno-proszkową?

Technologia
szerokie-ramy
Gdzie wykorzystywane są badania metodą magnetyczno-proszkową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

BADANIA METODĄ MAGNETYCZNO-PROSZKOWĄ – CZYM SĄ?

Badania metodą magnetyczno-proszkową (MT) należą do grupy badań nieniszczących, stosowanych do wykrywania nieciągłości płaskich szczelinowych, pustek, a także wtrąceń niemetalicznych w danym materiale poprzez namagnesowanie go stałym, naprzemiennym lub impulsowym polem magnetycznym oraz zlokalizowaniem strumienia rozproszenia magnetycznego pojawiającego się w miejscu uchybienia dzięki proszkom magnetycznym i przetwornikom indukcyjnym.

Mogą być one wykonywane techniką barwną w świetle dziennym, przy wykorzystaniu białego podkładu i czarnej zawiesiny proszku magnetycznego, a także techniką fluorescencyjną. Obserwacja odbywa się wówczas przy użyciu światła ultrafioletowego. Badania magnetyczno proszkowe ndtgorka.com.pl są gwarancją szybkiej i sprawnej realizacji powierzonych zadań i wykonaniem usług na najwyższym możliwym poziomie.

BADANIA METODĄ MAGNETYCZNO-PROSZKOWĄ – ZASTOSOWANIE

Tego rodzaju badania przeprowadzane są na materiałach ferromagnetycznych. Znalazły szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi w energetyce, motoryzacji, lotnictwie oraz petrochemii do diagnostyki obiektów takich jak złącza spawane, odlewy czy odkuwki. Idealnie sprawdzają się do kontroli materiałów poddawanych zmianom kształtu oraz obróbkom takim jak zginanie, skrawanie, tłoczenie bądź wtryskiwanie. Dzięki nim możliwe jest nie tylko odkrycie potencjalnych uchybień znajdujących się na powierzchni badanego tworzywa, ale także wewnątrz niego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobra komunikacja w firmie – dlaczego jest tak ważna?
Dobra komunikacja w firmie – dlaczego jest tak ważna?
Jednym z podstawowych warunków sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa jest prawidłowa komunikacja wewnętrzna. I to zarówno między samymi pracownikami, jak i […]
Polecamy