Z jakich rozwiązań technologicznych powinna skorzystać firma logistyczna?

Technologia
szerokie-ramy
Z jakich rozwiązań technologicznych powinna skorzystać firma logistyczna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Branża logistyczna rozwija się w zawrotnym tempie – każdego roku powstaje coraz więcej nowoczesnych firm działających w tym obszarze rynku. Większość z nich decyduje się na wdrożenie nowoczesnych technologii w celu optymalizacji poszczególnych czynności, a tym samym zmniejszenia kosztów działalności i poprawienia wydajności. Jedną z wiodących innowacji jest specjalny model zarządzania magazynami, obejmujący m.in. kontrolę procesów utrzymaniowych i dostawców, nadzorowanie przesyłek oraz montaż niezbędnych urządzeń (np. kamer i czujników). Taką usługę oferuje np. ta specjalistyczna firma: https://xaris.pl/.

Kompleksowe rozwiązania są najskuteczniejsze 

W przypadku firm logistycznych koszty wdrażania wszelkich innowacji są wysokie, ale jest to w pełni opłacalne, ponieważ skutkuje zwiększonymi zyskami i szybszym rozwojem. Podstawowe technologie warte zastosowania w magazynach to: system RFID służący do lokalizacji wózków widłowych i towarów, urządzenia transportowe z nowoczesnym napędem hybrydowym i elektrycznym (zwłaszcza wózki widłowe), liczne czujniki bezpieczeństwa (m.in. dymu, gazu, temperatury, ruchu i zbliżeniowe), systemy monitoringu składające się z kamer IP (zapewniają obraz o wysokiej rozdzielczości), zaawansowane rampy najazdowe dla pojazdów, a także oświetlenie LED z opcją programowania na konkretny czas.

System optymalizacji procesów logistycznych obejmuje ponadto inteligentne oprogramowanie komputerowe, odpowiedzialne za planowanie czasu pracy kierowców, zarządzanie całą flotą i poszczególnymi czynnościami oraz informowanie o ewentualnych usterkach. Oczywiście nie obejdzie się również bez monitoringu GPS, dzięki któremu jest możliwe precyzyjne kontrolowanie takich elementów, jak choćby prędkość samochodów dostawczych, ilość zużytego paliwa, jakość pracy kierowców czy aktualny stan licznika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prawo cywilne – co warto o nim wiedzieć
Prawo cywilne – co warto o nim wiedzieć
Prawo to jeden z elementów państwa, do którego przestrzegania zobowiązany jest każdy obywatel. Prawo jest jednak pojęciem szerokim i zbyt […]
Polecamy