Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Technologia
szerokie-ramy
Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest świetnym rozwiązaniem w przypadku posesji, do której nie ma możliwości doprowadzenia zbiorczej sieci kanalizacji. Ogromną jej zaletą jest to, że jest ekologiczna. Nowoczesne oczyszczalnie są praktycznie bezobsługowe a niewielkie koszty ich utrzymania sprawiają, że inwestycja ta zwraca się już w bardzo krótkim czasie.

Jak zbudowana jest oczyszczalnia ścieków?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków charakteryzuje się przede wszystkim tym, że ich zawartość oczyszcza się samoczynnie. Zachodzą w nich naturalne, ale intensywne procesy biologiczne, które rozkładają ścieki na proste i nieszkodliwe dla środowiska naturalne związki mineralne. Dzięki temu można bez problemu odprowadzić je do gleby, rzeki lub rowu melioracyjnego bez obaw o skażenie środowiska. W każdym rodzaju oczyszczalni występuje etap beztlenowego, a następnie tlenowego oczyszczania jego zawartości.

Etap pierwszy zachodzi w osadniku gnilnym, gdzie działają bakterie beztlenowe. Stała część osadu z osadnika ulega fermentacji i rozkłada się na proste związki rozpuszczalne w wodzie. Po kilku dniach są przepuszczane przez kosz filtracyjny. Następnie poddawane są oczyszczaniu w warunkach tlenowych. Na tym etapie rozkładane i neutralizowane są zanieczyszczenia, które mogłyby być groźne dla środowiska. Na rynku działa wiele firm oferujących swoim klientom zakup i montaż przydomowych oczyszczalni. Z ofertą jednej z nich można zapoznać się na stronie http://www.ecoinvest.info.pl/oczyszczalnie-sciekow-przydomowe-biologiczne-lipsko/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwracać uwagę przy zakupie pościeli?
Na co zwracać uwagę przy zakupie pościeli?
Sypialnia to bardzo ważne miejsce w domu, które wymaga szczególnego podejścia nie tylko podczas aranżacji wnętrza. Przestrzeń ta ma wytwarzać […]
Polecamy