Gdzie przydadzą się maszyny do pakowania?

Technologia
szerokie-ramy
Gdzie przydadzą się maszyny do pakowania?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezwykle istotnym elementem całego procesu produkcji w niemal każdym przedsiębiorstwie są tzw. maszyny pakujące. Dzięki ich wykorzystaniu towar trafia bowiem do właściwych opakowań i jest rozdzielany na identyczne porcje. Urządzenie tego typu pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas dzięki pełnej automatyzacji.

Typy maszyn pakujących

Wybór maszyny do pakowania zależy przede wszystkim od rodzaju towaru. Najpopularniejsze to: automaty pakujące, kartoniarki i dozowniki. Te pierwsze mogą być stosowane do pakowania towarów sypkich, kawałkowanych, płynnych, pylistych itp. Są zazwyczaj wyposażone w dozowniki, które bez problemu można wymieniać. Co istotne, automaty umożliwiają także często zastosowanie indywidualnego typu pakowania przy oryginalnych zleceniach.

Z kolei kartoniarki są stosowane do pakowania wyrobów o dowolnych kształtach, zazwyczaj w pudełka kartonowe. Wykorzystuje się je przede wszystkim w branży spożywczej oraz kosmetycznej. Ważne jest to, że taka maszyna może z powodzeniem pracować zarówno samodzielnie, jak i być częścią linii pakującej.

Ostatnim typem urządzenia pakującego są dozowniki, które pozwalają bez problemu napełniać opakowania artykułami sypkimi (np. kawą lub ryżem), granulowanymi i kawałkowanymi. Przygotowują porcje do kartonów, torebek, puszek czy opakowań z plastiku. Podobnie jak i kartoniarki, mogą funkcjonować same lub w połączeniu z linią pakującą. Stosuje się je zwłaszcza w przedsiębiorstwach stawiających na szybkość produkcji i precyzyjne wyważenie porcji.

Zapakowany towar na paletach lub w kartonach zabezpiecza się za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych owijarek do palet. Mamy wtedy pewność, że bezpiecznie dotrze on do klienta. O specyfikacji tych urządzeń można przeczytać na http://www.znakpak.com.pl/kat-92,owijarki-palet.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Proste i bezpieczne rozwiązania na odprowadzanie ścieków z naszego domostwa?
Proste i bezpieczne rozwiązania na odprowadzanie ścieków z naszego domostwa?
Każdy dom to miejsce, w którym każdego dnia generowane są duże ilości odpadów. Części z nich musi być odprowadzana z […]
Polecamy