Jak chronić swoje życie i zdrowie w pracy?

Biznes
szerokie-ramy
Jak chronić swoje życie i zdrowie w pracy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odkąd istnieją w Polsce dokładne przepisy BHP określające m.in. odzież, jaką powinni nosić pracownicy zmniejszyła się znacznie ilość wypadków na terenie zakładów oraz miejsc pracy. Jest to bardzo pożądane zjawisko – liczne kontrole odpowiednich inspekcji bardzo szczegółowo sprawdzają czy przepisy są odpowiednio przestrzegane. Bardzo często odpowiednia odzież robocza wprost ratuje zdrowie i życie pracownika. Odzież stanowi bardzo ważną ochronę – np. przed zmiażdżeniem, pobrudzeniem chemikaliami czy rozcięciem skóry poprzez ostre przedmioty. Dlatego też bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór odzieży ochronnej – zarówno do samego pracownika, jak i pracy, którą dana osoba wykonuje.

Jak wybrać odzież roboczą, tak aby doskonale spełniała swoje zadanie?

Odzież powinna posiadać wymiary dopasowane do pracownika – nie powinna być jednak zbyt obcisła, ale odrobina większa. Zapewni to nie tylko odpowiedni komfort i wygodę użytkowania, ale również większą przewiewność, co jest ważne podczas letnich miesięcy. W niektórych pracach niezbędne jest noszenie kasku ochronnego – powinien on doskonale pasować do głowy, posiadać amortyzację oraz stabilne zapięcie. Buty robocze powinny być trochę większe niż te, które nosi się na co dzień. Dopasowane buty mogą powodować odciski, chociażby dlatego, że nogi i stopy podczas pracy czasami puchną, a ich większy rozmiar może nie zmieścić się po prostu w bucie. Odzież robocza powinna być dopasowana do zawodu – w niektórych potrzeba na przykład rękawic ochronnych, a w innym zawodzie wymagane są specjalistyczne ochronne fartuchy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zdecydować się na zakup uchwytu na telefon do samochodu?
Dlaczego warto zdecydować się na zakup uchwytu na telefon do samochodu?
Uchwyt na telefon do samochodu to świetny sposób na bezpieczne i dostępne przechowywanie telefonu podczas jazdy. Pomoże Ci to utrzymać […]
Polecamy