Z czym wiąże się podróż samolotem?

Life & Style
szerokie-ramy
Z czym wiąże się podróż samolotem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli wcześniej nie leciałeś samolotem, to kilka rzeczy może Cię zaskoczyć. Warto więc wcześniej poczytać o tym, z czym wiąże się taka podróż. Przede wszystkim musisz pamiętać o niezbędnych dokumentach. Jeśli wybierasz się do kraju Unii Europejskiej będzie Ci potrzebny dowód osobisty. Jeżeli jednak udajesz się poza UE, to musisz mieć przy sobie również paszport. Pomyśl też, jak dojedziesz na lotnisko. Transport na miejsce ułatwią Ci firmy zapewniające transfery na lotnisko Balice.

Po przyjeździe udaj się do odpowiedniego stanowiska, zazwyczaj oznaczonego logotypem przewoźnika. Tam też uzyskasz informacje dotyczące lotu i oddasz swoją kartę pokładową, która upoważnia Cię do lotu. Na miejscu będziesz miał też możliwość zważenia bagażu i sprawdzenia, czy jego waga nie przekracza dopuszczalnej liczby kilogramów.

Następnie musisz przejść odprawę. Nie martw się – nie jest ona stresująca. Celnicy sprawdzą tylko co masz przy sobie. Jeśli nie będziesz posiadał żadnych nieodpowiednich przedmiotów – zostaniesz bez problemu wpuszczony na pokład samolotu. Tam po wysłuchaniu krótkiej instrukcji bezpieczeństwa wkrótce wzbijesz się w powietrze. Nie bój się latania – to najbezpieczniejszy środek transportu.

Zaplanuj powrót

Musisz też ustalić, w jaki sposób dotrzesz do domu po przylocie do Polski. Ponownie pomocne mogą okazać się busy Kraków-Katowice lotnisko. Korzystając z takiej formy transportu w komfortowych warunkach dojedziesz do Krakowa. Po długim locie możesz być zmęczony, dlatego warto z tego skorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Etapy uzyskania pozwolenia na budowę
Etapy uzyskania pozwolenia na budowę
Uzyskanie pozwolenia na budowę odbywa się w kilku etapach, które wymagają zaangażowania. Jakie czynności należy podjąć? O czym pamiętać? Gdzie […]
Polecamy