Jak wybrać odpowiedni olej do swojego pojazdu silnikowego?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak wybrać odpowiedni olej do swojego pojazdu silnikowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć o wyborze odpowiedniego oleju dla swojego pojazdu jest to, że istnieją różne rodzaje olejów.

Nawet jeśli masz nowy samochód, będzie pochodzić z instrukcją obsługi z instrukcjami na temat tego, jaki rodzaj oleju należy użyć. Jeśli nie chcesz utknąć z niewłaściwym typem oleju, poświęć czas na dokładne przeczytanie tych instrukcji i przestrzeganie ich, lub odwiedź stronę https://liquimoly.sklep.pl/content/17-katalog-doboru-olejow, na której dowiesz się więcej o wyborze oleju do danego pojazdu silnikowego.

Istnieją trzy główne rodzaje olejów silnikowych: konwencjonalne, syntetyczne i mieszanki syntetyczne.

Konwencjonalne oleje

Konwencjonalne oleje silnikowe są produkowane z ropy naftowej. Nazywa się je również olejami mineralnymi, ponieważ zawierają cząsteczki podobne do minerałów występujących w skałach i glebie.

Syntetyczne oleje silnikowe

Syntetyczne oleje silnikowe są wytwarzane ze związków chemicznych powstałych w wyniku połączenia produktów naftowych, takich jak gaz łupkowy i etan, z wodorem w wysokich temperaturach i ciśnieniach. Związki te są następnie traktowane rozpuszczalnikami i detergentami podczas przetwarzania, aby usunąć zanieczyszczenia przed dalszą rafinacją na gotowe produkty, takie jak benzyna lub olej napędowy.

Mieszanki syntetyczne

Mieszanki syntetyczne składają się z konwencjonalnych i syntetycznych surowców bazowych połączonych ze sobą w różnych proporcjach, tak aby olej spełniał wszystkie normy przemysłowe dotyczące wydajności (SAE) oraz ochrony przed zużyciem (API). Mieszanki syntetyczne zazwyczaj zapewniają lepsze osiągi niż oleje konwencjonalne, ale przy nieco wyższym koszcie za kwartę lub litr.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaka elektronika najbardziej przydaje się na co dzień?
Jaka elektronika najbardziej przydaje się na co dzień?
Dzisiaj bez gadżetów elektronicznych właściwie nie można się obejść. Tablety, a przede wszystkim smartfony już na dobre zadomowiły się w […]
Polecamy