W jaki sposób działa pompa ciepła?

Ogród i dom
szerokie-ramy
W jaki sposób działa pompa ciepła?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które zyskuje popularność głównie ze względu na niskie koszty eksploatacyjne. Jest to także metoda ogrzewania przyjazna środowisku naturalnemu, gdyż podczas swojej pracy nie emituje ona szkodliwych substancji. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu i dowiedzieć się, dlaczego warto się na nie zdecydować. 

Zalety korzystania z pompy ciepła

Każda pompa, bez względu na jej rodzaj wyposażona jest w cztery główne elementy. Jest to parownik, sprężarka, skraplacz oraz zawór rozprężny. Ze względu na sposób poboru ciepła wyróżnia się pompy gruntowe, wodne oraz powietrzne. Zdecydowanie najpopularniejsze są obecnie urządzenia typu woda-powietrze, ponieważ nie wymagają one dodatkowych nakładów inwestycyjnych. Energię uzyskaną z dolnego źródła, którym może być woda, powietrze lub glikol za pomocą parownika przekazuje dalej. Czynnik trafia następnie do sprężarki, a w niej podnoszone jest ciśnienie oraz temperatura. W skraplaczu przyjmuje on postać gazu, a energia oddawana jest do górnego źródła. Do tego, aby zamontować taki sposób ogrzewania w swoim domu konieczny jest wykwalifikowany instalator Szczecin jest jednym z miast, w którym takiego znajdziemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nie przemoknąć w trakcie biegu?
Jak nie przemoknąć w trakcie biegu?
W okresie jesienno-zimowym wiele osób rezygnuje z biegania, ponieważ obawiają się panujących warunków atmosferycznych. Zupełnie niepotrzebnie, bo bieganie w czasie […]
Polecamy