Psycholog – kiedy się do niego udać?

Psycholog to osoba, która bada i próbuje zrozumieć ludzki umysł, jego funkcje i wzorce zachowań. Psychologowie zajmują się diagnozą, leczeniem i zapobieganiem zaburzeń psychicznych.

Psychologowie mają wiele do zaoferowania, ale kiedy należy się do niego zgłosić? Oto kilka sytuacji, w których psycholog może być pomocny.

Czujesz się przygnębiony lub zaniepokojony

Jeśli czujesz się przygnębiony, zaniepokojony lub zestresowany, psycholog może pomóc Ci ustalić, dlaczego tak się dzieje i opracować strategie radzenia sobie z tymi uczuciami. Psycholog wysłucha Cię bez osądzania i pomoże Ci odkryć Twoje myśli i uczucia dotyczące Twojej sytuacji.

Masz problemy z zasypianiem lub utrzymaniem się w stanie czuwania

Problemy ze snem są powszechne wśród studentów i mogą utrudniać naukę. Rozmowa o problemach ze snem z doświadczonym specjalistą od zdrowia psychicznego może pomóc Ci poczuć się bardziej wypoczętym i przygotowanym do zajęć następnego dnia.

Chcesz nauczyć się, jak radzić sobie ze stresem lub niepokojem

Umiejętności radzenia sobie ze stresem mogą pomóc w zapobieganiu sytuacji, w której stres staje się przytłaczający i zakłóca codzienne życie lub wyniki w nauce. Psycholog może nauczyć Cię, jak stosować techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, ćwiczenia oddechowe czy pisanie dziennika; określić sposoby redukcji czynników stresogennych w Twoim życiu; oraz wymyślić umiejętności radzenia sobie, które pasują do Twojego stylu osobowości (takie jak rozmawianie z przyjaciółmi zamiast tłumienia ich w sobie).

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, to psycholog Toruń, jest miastem, w którym to osiągniesz.

Dodaj komentarz