Wspólne mieszkanie z kotem – o czym należy pamiętać?

Life & Style
szerokie-ramy
Wspólne mieszkanie z kotem – o czym należy pamiętać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zanim zdecydujemy się sprowadzić do naszego domu kota, musimy upewnić się, że jesteśmy na to przygotowani. Chodzi przede wszystkim o zakup odpowiednich akcesoriów dla kota. Chociaż tylko niektóre z nich są niezbędne, to wszystkie pozytywnie wpływają na jakość życia naszego zwierzaka.

Czego wymaga kot?

Absolutną podstawę stanowi zakup kuwety (zobacz co jeszcze może Ci się przydać: https://www.doggo.com.pl/717-mieszkanie-ze-zwierzakiem). Bez niej, nasz kot będzie załatwiał swoje potrzeby w całym domu. Dostępne są modele w różnych rozmiarach i kształtach. Nie będziemy mieli problemu z wybraniem kuwety, która najlepiej pasuje do naszego mieszkania. Możemy zdecydować się na model kryty lub otwarty, lecz należy zwrócić uwagę na to, aby jej ścianki były odpowiednio wysokie. Oczywiście do kuwety wymagany jest żwirek, w którym załatwiał się będzie nasz kot. To, jaki rodzaj żwirku wybierzemy, zależy od naszych preferencji. Jeżeli zostały wykonane z drewna bądź bentonitu, to wymagają one codziennego sprzątania. Inne gatunki pozwalają na spłukiwanie w toalecie. Ważne jest jednak aby nie dokonywać dalszy zmian, jeżeli nasz kot zdążył się już przyzwyczaić do swojego żwirku. Te dwa elementy to absolutna podstawa, aby mieszkanie ze zwierzakiem było w ogóle możliwe.

Co warto kupić dla naszego futrzanego pupila?

Koty lubią ostrzyć swoje pazury oraz skakać po meblach. Dlatego też dużą popularnością cieszą się artykuły dla kotów, które pozwalają im się wyszaleć bez jednoczesnego niszczenia naszego mieszkania. Czymś takim są drapaki, których ogromna różnorodność sprawia, że właściwy wybór zależy od dwóch czynników. Chodzi o ilość wolnego miejsca w naszym domu oraz charakter i wiek zwierzaka. Bardziej skomplikowane drapaki nadają się bardziej dla młodych kotów. Warto zaopatrzyć się w kilka zabawek dla kotów. Pozwalają one pobudzić ich instynkt drapieżcy i jednocześnie dają im możliwość wyszalenia się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wolontariat kompetencyjny – wszystko co musisz wiedzieć
Wolontariat kompetencyjny – wszystko co musisz wiedzieć
Wolontariat kompetencyjny polega na pomaganiu innym ludziom lub organizacjom w osiąganiu ich celów poprzez dostarczanie konkretnych umiejętności i wiedzy, a […]
Polecamy