Podstawowe wyposażenie salonów kosmetyczno-fryzjerskich

Life & Style
szerokie-ramy
Podstawowe wyposażenie salonów kosmetyczno-fryzjerskich
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarcie własnego salonu kosmetyczno-fryzjerskiego to znakomity pomysł na własny biznes. Żeby jednak odnieść sukces na niełatwym rynku usługowym, trzeba zadbać nie tylko o wysoką jakość świadczonych usług, ale także o odpowiednie wyposażenie lokalu.

Meble, narzędzia i sprzęt do wykonywania zabiegów kosmetycznych

Do wykonywania zabiegów kosmetycznych potrzebne jest odpowiednie miejsce pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnego i profesjonalnego stolika kosmetycznego. W sprzedaży dostępne są zarówno duże meble, które sprawdzają się w przestronnych salonach, jak i niewielkie stylowe stoliki doskonale pasujące do małych pomieszczeń. W związku z tym, że klientki salonów kosmetycznych najczęściej decydują się na manicure, niezbędny będzie zakup produktów umożliwiających stylizację paznokci. Znakomitym rozwiązaniem jest wybór gotowych zestawów, takich jak te, dostępne na stronie https://powabna.pl/zestawy-hybrydy. W skład przykładowego zestawu wchodzić mogą lakiery, pilniki, a także lampy uv pozwalające na wykonanie najpopularniejszego manicure hybrydowego. W dobrym salonie kosmetycznym nie powinno również zabraknąć produktów pozwalających na wykonanie efektownego makijażu. Nie należy również bagatelizować kwestii związanych z higieną i dezynfekcją. Zakup płynów do dezynfekcji, urządzeń do sterylizacji, a także jednorazowych rękawiczek i podkładów to obowiązek.

Co musi się znaleźć w każdym zakładzie fryzjerskim

Jeśli chodzi o część salonu, w której będą świadczone usługi fryzjerskie, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w wygodny fotel o regulowanej wysokości. Fotel fryzjerski powinien być wyposażony w podłokietniki i podnóżki pozwalające na przyjęcie komfortowej pozycji i pełen relaks. W salonie fryzjerskim muszą się także znaleźć lustra wykonane z trwałych materiałów odpornych na wilgoć i korozję. Niezbędnym elementem wyposażenia jest też myjka do włosów. Ciekawym rozwiązaniem są myjki z systemem wibracyjnym, które zapewniają klientowi relaksujący masaż skóry głowy. Nie należy również zapominać o różnego rodzaju szafkach i komodach, w których przechowywane będą farby, żele, lakiery i inne kosmetyki wykorzystywane podczas stylizacji fryzur. Podstawowym atrybutem każdego stylisty włosów są nożyczki fryzjerskie. Dobrej jakości sprzęt powinien dobrze leżeć w dłoni i charakteryzować się dużą ostrością. Na wyposażeniu salonu fryzjerskiego muszą także znaleźć się grzebienie oraz szczotki, a także klipsy, miski i pędzle wykorzystywane podczas farbowania włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi cechami najlepiej się kierować przy kupnie mieszkania?
Jakimi cechami najlepiej się kierować przy kupnie mieszkania?
Decyzja o zakupie nowego lokum wiąże się nie tylko z wyborem najlepszej opcji pod względem różnych oczekiwań i potrzeb. Takiej […]
Polecamy