Podstawowe wyposażenie salonów kosmetyczno-fryzjerskich

Life & Style
szerokie-ramy
Podstawowe wyposażenie salonów kosmetyczno-fryzjerskich
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Otwarcie własnego salonu kosmetyczno-fryzjerskiego to znakomity pomysł na własny biznes. Żeby jednak odnieść sukces na niełatwym rynku usługowym, trzeba zadbać nie tylko o wysoką jakość świadczonych usług, ale także o odpowiednie wyposażenie lokalu.

Meble, narzędzia i sprzęt do wykonywania zabiegów kosmetycznych

Do wykonywania zabiegów kosmetycznych potrzebne jest odpowiednie miejsce pracy. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnego i profesjonalnego stolika kosmetycznego. W sprzedaży dostępne są zarówno duże meble, które sprawdzają się w przestronnych salonach, jak i niewielkie stylowe stoliki doskonale pasujące do małych pomieszczeń. W związku z tym, że klientki salonów kosmetycznych najczęściej decydują się na manicure, niezbędny będzie zakup produktów umożliwiających stylizację paznokci. Znakomitym rozwiązaniem jest wybór gotowych zestawów, takich jak te, dostępne na stronie https://powabna.pl/zestawy-hybrydy. W skład przykładowego zestawu wchodzić mogą lakiery, pilniki, a także lampy uv pozwalające na wykonanie najpopularniejszego manicure hybrydowego. W dobrym salonie kosmetycznym nie powinno również zabraknąć produktów pozwalających na wykonanie efektownego makijażu. Nie należy również bagatelizować kwestii związanych z higieną i dezynfekcją. Zakup płynów do dezynfekcji, urządzeń do sterylizacji, a także jednorazowych rękawiczek i podkładów to obowiązek.

Co musi się znaleźć w każdym zakładzie fryzjerskim

Jeśli chodzi o część salonu, w której będą świadczone usługi fryzjerskie, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w wygodny fotel o regulowanej wysokości. Fotel fryzjerski powinien być wyposażony w podłokietniki i podnóżki pozwalające na przyjęcie komfortowej pozycji i pełen relaks. W salonie fryzjerskim muszą się także znaleźć lustra wykonane z trwałych materiałów odpornych na wilgoć i korozję. Niezbędnym elementem wyposażenia jest też myjka do włosów. Ciekawym rozwiązaniem są myjki z systemem wibracyjnym, które zapewniają klientowi relaksujący masaż skóry głowy. Nie należy również zapominać o różnego rodzaju szafkach i komodach, w których przechowywane będą farby, żele, lakiery i inne kosmetyki wykorzystywane podczas stylizacji fryzur. Podstawowym atrybutem każdego stylisty włosów są nożyczki fryzjerskie. Dobrej jakości sprzęt powinien dobrze leżeć w dłoni i charakteryzować się dużą ostrością. Na wyposażeniu salonu fryzjerskiego muszą także znaleźć się grzebienie oraz szczotki, a także klipsy, miski i pędzle wykorzystywane podczas farbowania włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni typ mocowania?
Jak wybrać odpowiedni typ mocowania?
Jak wybrać odpowiedni typ mocowania? Przy wyborze właściwego rodzaju elementów łączeniowych najważniejsze jest dobranie ich pod względem tego, jakie części […]
Polecamy