Jakie obuwie pasuje do sukni ślubnej?

Są takie sytuacje w życiu, kiedy pragniemy prezentować się wyjątkowo. Niewątpliwie jedną z nich jest ślub. Szczególnie przyszła panna młoda pragnie w tym dniu wyglądać jak księżniczka z bajki. Często miesiącami przegląda katalogi i odwiedza salony ślubne, by dobrać odpowiednią kreację.

W dzisiejszych czasach wybór jest ogromny. Kiedy ten najtrudniejszy wybór już za nami, warto skupić się jeszcze na wyborze dodatków, gdyż jak wiadomo, piękno tkwi w szczegółach.

Rzadko kobiety decydują się na płaskie buty do ślubu. Czółenka z paskiem, czy bez? A może szpilki? Jeśli szpilki to klasyczne białe, czy może srebrne? Niewątpliwie to trudny wybór. Czasami warto przełamać klasyczne standardy, jednak należy robić to z wyczuciem, by nie przesadzić.

Warto poprosić o radę mamę, czy też najlepszą przyjaciółkę. Najważniejsze jest jednak, by kupić buty stosunkowo wcześnie, by mieć możliwość pochodzić w nich prędzej, jak mawiają – rozchodzić. Jeżeli buty okażą się niewygodne, to zapewne lepiej przekonać się o tym wcześniej, niż w dniu ślubu.

Biżuteria – jaką wybrać?

Jeśli buty już wybrane, pozostaje dobór biżuterii. Ważne, by wszystko razem do siebie pasowało. Jeśli przykładowo decydujemy się na srebrne szpilki, warto w tym samym kolorze dobrać biżuterię. Wybór jest ogromny i tutaj najważniejsze są upodobania pani młodej. Jeżeli suknia jest bogato zdobiona, warto dobrać stonowaną biżuterię, natomiast gdy jest skromna, można pozwolić sobie na wybór czegoś niestandardowego.

Cóż – najważniejsze, by pani młoda czuła się piękna i wyróżniona. Nawet jeśli komuś z zewnątrz nie do końca podobają się jej wybory, nie powinniśmy tego oceniać.

Dodaj komentarz

jeden × jeden =