Musli – prosta i zdrowa przekąska

Zdrowa żywność obecnie to już nie tylko modne określenie, ale styl życia, na którego przejście przekonuje się coraz więcej osób. Nie jest to łatwa rzecz, ale dzięki mały krokom i stawianym sobie celom jak najbardziej wykonalna. Odpowiednie odżywianie nie musi być ani skomplikowane, ani pełne wyrzeczeń, nie wymaga również dużo większej ilości poświęconego czasu.

Dlatego też świetnym pomysłem, zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych w świecie fitnessu, będzie dołączenie do swojej codziennej diety płatków musli, które są zdrowym, pysznym i pełnowartościowym zastępstwem dla wielu posiłków. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że mogą być przygotowane jako bardzo szybkie dnie, więc argument o braku czasu na śniadanie w tym wypadku się nie sprawdzi.

Szybko, smacznie, wszędzie

Pomysłów na przepyszne przepisy z musli jest naprawdę dużo. Nie trzeba i nie należy się ograniczać do klasycznego dania czyli z użyciem mleka albo jogurtu, ale można jak najbardziej bawić się w kuchni. Ciekawym przepisem mogą być ciasteczka, batoniki czy muffinki, które zadowolą smakoszy słodyczy, idealne nadające się na zdrowe przekąski, które można wszędzie ze sobą zabrać. Świetnie nadają się również na dodatki do owoców, słodkich sałatek czy mieszanek na drugie śniadanie. Jednak zdrowa żywność nie jest zarezerwowana tylko na poranek czy przekąski, bowiem pomysłów na przepisy można znaleźć mnóstwo, również na interesujące panierki do mięsa czy również pełnowartościowe, zdrowe ciasta na desery.

Dodaj komentarz

dwanaście + piętnaście =