Kiedy powinniśmy mieć założoną opaskę odblaskową?

Life & Style
szerokie-ramy
Kiedy powinniśmy mieć założoną opaskę odblaskową?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Opaski odblaskowe są świetne dla biegaczy i rowerzystów, ale mogą być używane w każdej sytuacji, w której musisz być widoczny w nocy.

Jeśli jesteś biegaczem lub rowerzystą, ważne jest, aby pozostać widocznym i bezpiecznym na drodze. Opaska odblaskowa to prosty sposób, aby osiągnąć obie te rzeczy.

Ale dlaczego ktoś miałby nosić opaskę odblaskową? Aby odpowiedzieć na to pytanie, porozmawiajmy najpierw o tym, dlaczego ludzie nie noszą opasek odblaskowych.

Bezpieczeństwo nie zawsze jest pierwszą rzeczą na naszych umysłach, kiedy ćwiczymy. Skupiamy się na tym, aby się spocić, a nie zostać potrąconym przez samochód podczas biegu lub jazdy rowerem do domu z siłowni. Ale tak bardzo jak chcemy myśleć inaczej, bezpieczeństwo jest zawsze ważne – zwłaszcza jeśli chodzi o bieganie lub jazdę na rowerze w ciemności lub w nocy.

Kiedy powinniśmy nosić opaskę odblaskową?

Jeśli biegasz w nocy

Bieganie w ciemności lub w nocy wymaga dodatkowej ostrożności, ponieważ kierowcy mogą nie widzieć Cię tak łatwo, jak w godzinach dziennych. Odblaski na rękę mogą pomóc w widoczności poprzez zwiększenie kontrastu pomiędzy Twoim ciałem a ciemnymi powierzchniami, takimi jak asfalt czy beton (które pochłaniają światło). Kontrastuje to z jaśniejszymi kolorami, takimi jak błękit nieba, które odbijają światło. Opaska pomoże Ci również być widocznym dla kierowców, którzy w przeciwnym razie mogą nie widzieć Twojego ciała i zakładać, że nic nie stoi im na drodze.

Jeśli jeździsz na rowerze w nocy

Bezpieczeństwo roweru jest tak samo ważne dla rowerzystów jeżdżących w nocy, jak dla biegaczy w ciągu dnia. Odzież odblaskowa noszona w ciągu dnia również może być przydatna do zwiększenia widoczności, ale opaski odblaskowe są bardziej widoczne niż inne elementy odblaskowe, ponieważ ludzie mają tendencję do patrzenia w dół, gdy jeżdżą na rowerze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zostać profesjonalnym coachem?
Jak zostać profesjonalnym coachem?
Osiąganie zamierzonych celów wymaga ciągłej motywacji i popychania samego siebie do przodu. Zdarza się jednak, że pewność siebie maleje, a […]
Polecamy