O czym pamiętać przy zakupie fajki wodnej

Fajki wodne w ostatnich latach stały się popularnym gadżetem, który wiele osób chce mieć w domu. Jest to świetny pomysł na uzupełnienie domowych imprez oraz wizyt gości i przyjaciół. Fajka wodna stwarza świetne warunki do miłego spędzenia czasu i relaksu. Aby kupić odpowiednią fajkę powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Na co zwracać uwagę przy zakupie

Jedną z najważniejszych cech fajki jest stabilność. W żadnym wypadku fajka nie może kiwać się na boki. Może przyczynić się to do spowodowania niebezpiecznych sytuacji, takich jak na przykład zapalenie i zniszczenie dywanu, czy podłogi. Warto wybierać fajki, które po złożeniu są odpowiednio ciężkie.

Przed zakupem fajki najlepszym pomysłem jest złożenie jej i upewnienie się, że wszystkie elementy pasują do siebie. Będziemy mieć również pewność, że w zestawie nie brakuje żadnej z części.  Elementy, jakie powinna zawierać fajka wodna to m.in.: wąż, szczypce, cybuch, talerzyk, uszczelki oraz zaworek.

Fajka wodna musi być szczelna. Jest szybki sposób na sprawdzenie tego. Wystarczy w złożonej fajce zatkać palcem otwór, który znajduje się na górze korpusu. Następnie należy przystawić usta do otworu na wąż i wciągnąć powietrze. Jeśli uda nam się to zrobić to znaczy, że dana fajka jest nieszczelna i konieczna jest wymiana modelu.

Kolejną sprawą jest sprawdzenie dzbana. Nie mogą być widoczne na nim rysy, ani pęknięcia. Również cybuch nie może być pęknięty, ani wyszczerbiony. Warto wybierać fajki, w których istnieje możliwość mycia węża wodą. Warto przejrzeć ofertę szisza sklep.

Dodaj komentarz

piętnaście − jedenaście =