W jakie części motocyklowe warto się zaopatrzyć na wypadek niespodziewanej awarii?

Life & Style
szerokie-ramy
W jakie części motocyklowe warto się zaopatrzyć na wypadek niespodziewanej awarii?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej osób decyduje się wyruszyć w podróż swoim jednośladem. Aby przyjemności z jazdy nie zepsuła niespodziewana awaria, warto zaopatrzyć się w kilka podstawowych części zamiennych. Ich zastosowanie pozwoli usprawnić motocykl i pojechać dalej.

Części motocyklowe umożliwiające usuwanie prostych usterek

Do najczęściej występujących usterek zaliczyć należy brak rozruchu oraz gaśnięcie silnika. W sytuacji, gdy silnik nie chce zaskoczyć, warto sprawdzić stan bezpieczników lub akumulatora. Jeżeli doszło do przepalenia się bezpiecznika, konieczne będzie dokonanie jego wymiany. Jeśli to nie pomoże, to najprawdopodobniej będzie rozładowana bateria. W takiej sytuacji sprawdzą się kable rozruchowe do motocykla albo powerbank ze starterem. Nierówna praca jednostki napędowej może być także wywołana zatkaniem się filtrów powietrza lub paliwa. Warto mieć je w swym domowym warsztacie, aby szybko usprawnić pojazd. Dotyczy to zwłaszcza starszych modeli motocykli, takich jak Simson Schwalbe, do których części zamienne nie zawsze są dostępne od ręki.

Co warto zabrać ze sobą w trasę

Niespodziewana awaria może spotkać motocyklistę w trasie. Żeby szybko usprawnić swój jednoślad, warto zabrać ze sobą kilka przydatnych podzespołów. Zaliczyć należy do nich linki sprzęgła lub gazu wraz z systemem naprawczym. W przypadku zerwania się starej linki można ją na poboczu wymienić na nową i ruszyć dalej. Dobrym pomysłem jest posiadanie zapasowych klamek sprzęgła i hamulca. Do ich uszkodzenia może dojść w wyniku zsunięcia się motocykla ze stopki i jego przewrócenia. Taka część zamienna nie zajmuje dużo miejsca, a może okazać się niezwykle przydatna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie produkty zakupić przed przeprowadzką?
Jakie produkty zakupić przed przeprowadzką?
Do każdej przeprowadzki warto znacznie wcześniej się przygotować. Dobra organizacja zdecydowanie ułatwi kwestie logistyczne, które jakby nie patrzeć, trzeba uwzględnić […]
Polecamy