Rodzaje oczyszczalni ścieków – na co zdecydować się w swoim domu?

Life & Style
szerokie-ramy
Rodzaje oczyszczalni ścieków – na co zdecydować się w swoim domu?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to specjalny systemem urządzeń, który służy do usuwania ścieków produkowanych w gospodarstwie domowym. Oczyszczanie jest procesem, który składa się z następujących po sobie etapów. W związku z tym niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich układów, które pozwalają na poprawny przebieg neutralizacji ścieków. Biorąc pod uwagę wybrane sposoby niwelowania ich, klasyfikuje się odmienne rodzaje oczyszczalni.

Na domowe potrzeby

Nieoczyszczone ścieki są poważnym zagrożeniem dla ludzi, środowiska i zwierząt . W związku z tym oczyszczanie ścieków jest obowiązkiem właścicieli mieszkań. Wyróżnia się oczyszczanie mechaniczne i biologiczne. Proces przebiega dwuetapowo – beztlenowe podczyszczenie i doczyszczenie z zastosowaniem bakterii tlenowych. Pierwszy etap, do którego doprowadzane są ścieki czarne odbywa się poprzez mechaniczne oddzielenie zanieczyszczeń w procesie opadania i wypływania, dochodzi również do procesów fermentacji osadu. Drugi etap to systemy późniejszego klarowania tzw. szarej wody (ścieki, które zostały po pierwszym etapie). Przebieg tego etapu uzależniony jest od typu systemu POS. Szeroki wybór oczyszczalni biologicznych dostępny jest chociażby pod adresem https://biopolis.pl/kategoria-produktu/oczyszczalnie-sciekow/oczyszczalnie-biologiczne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na jak wielu polach dzieci mogą się uczyć i poznawać świat już od najmłodszych lat?
Na jak wielu polach dzieci mogą się uczyć i poznawać świat już od najmłodszych lat?
Dzieci mają nietypową zdolność do nauki, w najmłodszych latach chłoną wiedzę i bardzo łatwo zarażają się pasją. To doskonały sposób […]
Polecamy