Jak działa makijaż permanentny?

Life & Style
szerokie-ramy
Jak działa makijaż permanentny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów na zasadzie zbliżonej do robienia tatuażu. Podczas zabiegu barwnik jest wprowadzany pod skórę za pomocą odpowiedniej igły. Tego typu działania mają miejsce podczas upiększania brwi, oczu czy ust. Jak to wygląda w praktyce?

Sposób na piękną twarz

Każda pani, która chciałaby skorzystać z makijażu permanentnego, powinna udać się do salonu takiego jak ten z witryny https://www.permanentnybielsko.com/kontakt/, w którym wykonuje się tego typu zabiegi. Jeśli chodzi o brwi, to makijaż permanentny jest formą krótkiego tatuażu, mającego na celu podkreślenie tej właśnie części twarzy. W wypadku oczu chodzi o delikatne zagęszczenie rzęs i podkreśleniu obszarów ocznych. Natomiast brwi zagęszcza się optycznie poprzez korygowanie ich kształtu. Można też odbudować brwi w wypadku, gdy doszło do ich zaniku. Obecnie na rynku istnienie wiele metod wykonywania tego typu makijażu. Zalicza się do tego metodę włoskową, cieniową, ombre, microblading i microshading. Należy pamiętać, że okres gojenia się brwi, to około 14 dni. Natomiast po 3 dniach naskórek zaczyna się złuszczać. Mogą się także w tych rejonach skóry pojawiać się strupki. Trzeba mieć świadomość, że nie wolno ingerować w gojące się miejsca. Zabrania się odrywania strupków czy naskórka, gdyż mogą powstawać w tym miejscu blizny lub inne uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Na co zwracać uwagę, wybierając elegancki zegarek?
Na co zwracać uwagę, wybierając elegancki zegarek?
Odkąd telefony komórkowe stały się powszechnie posiadanymi przedmiotami, wiele osób zrezygnowało z noszenia zegarka, bo stracił on swoją funkcję użytkową. […]
Polecamy