Obowiązki właściciela koni

Właściciel konia czy też stadniny obarczony jest licznymi obowiązkami. To właśnie on, jako osoba fizyczna, odpowiada za stan zdrowia oraz sprawności zwierząt, a każde zaniedbanie w tym aspekcie może być surowo ukarane. Dbanie o nie nie ogranicza się jedynie do stałych godzin karmienia, zapewnienia im wybiegu właściwych rozmiarów czy regularnego czyszczenia. Ogromne znaczenie w wychowaniu konia ma również podejście do jego psychiki.

Potrzeby konia

Koń, jak każde zwierzę, ma swoje potrzeby. W zależności od tego, co jest naszym celem w jego wychowywaniu, będą one inne. Utrzymanie tego zwierzęcia nie należy do najtańszych i z pewnością zabiera sporo czasu, dlatego przed jego zakupem, zastanówmy się, czy to jest coś, z czym na pewno jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Do regularnych obowiązków właściciela zaliczyć trzeba karmienie (najlepiej przy wykorzystaniu pasz najwyższej jakości), pojenie, ale i szczepienia. Opieka medyczna jest obowiązkowa, gdy zależy nam na prawidłowym funkcjonowaniu zwierzęcia. Standardowa pielęgnacja koni powinna również zawierać w sobie ich czyszczenie, dbałość o stan wybiegu czy jego czystość.

Ważnym elementem są również suplementy dla koni. Wybierać powinniśmy jedynie te w pełni naturalne i oparte na nieszkodliwych dla zwierząt składnikach. Specyfiki pochodzące od dobrych producentów efektywnie wpłyną na rozwój konia i zminimalizują niedobory określonych witamin, minerałów czy mikroelementów w jego organizmie. Pamiętajmy też o tym, iż żywność gorszej jakości może wywoływać niestrawność lub inne problemy z trawieniem.

Dodaj komentarz

12 + 15 =