W jakie obuwie powinni być zaopatrzeni pracownicy w zakładach przemysłowych?

Life & Style
szerokie-ramy
W jakie obuwie powinni być zaopatrzeni pracownicy w zakładach przemysłowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawą bezpieczeństwa i higieny pracy w każdym zakładzie produkcyjnym jest dbałość o odpowiednią odzież ochronną dla pracowników. Każdy pracodawca powinien zapewnić wszystkim pracownikom dostęp do odpowiednich produktów, które mają na celu zapewnienie im optymalnych warunków termicznych i zabezpieczenie przed ewentualnymi urazami wynikającymi z zagrożeń na danym stanowisku. Podstawą jest strój ochronny oraz buty. W jaki sposób dobrać rodzaj obuwia do wykonywanej pracy? 

Obuwie robocze – zastosowanie 

Obuwie robocze pełni bardzo ważną funkcję ochronną. Na rynku jest wiele firm, oferujących tego typu asortyment. Jedna z nich dostępna jest pod adresem https://bhp-serwis13.pl/168-ochrona-nog. Specjalizują się oni specjalistyczną odzieżą, obuwiem czy dodatkami do pracy na budowie i w zakładach przemysłowych. Jeśli chodzi o buty, to dostępne są różne rodzaje, modele i rozmiary. Najważniejszym zadaniem jest jednak ochrona. W zależności od panujących w zakładzie warunków termicznych, buty powinny być również dostosowane do stanowiska i wykonywanych obowiązków. 

Ważny jest również aspekt wilgotności. Zdarza się, że w niektórych zakładach podłoga jest bardzo często polewana wodą. Warto wtedy zaopatrzyć pracowników w obuwie wodoodporne – a więc sprawdzą się wówczas buty gumowe. Na rynku znajdują się również trzewiki, które sprawdzą się w przypadku zagrożeń ze strony ciężkich sprzętów, a dokładniej mówiąc, ich upadku na nasze stopy. Oczywiście zapobieganie takim sytuacjom to podstawa, jednak nic nie stoi na przeszkodzie zabezpieczenia pracowników przed taką ewentualnością. W warunkach cieplejszych sprawdzą się również sandały ochronne. W zakładach produkcji artykułów spożywczych i kosmetyków wykorzystuje się ponadto klapki lub drewniaki ochronne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie ubrania warto kupić przez internet?
Jakie ubrania warto kupić przez internet?
Internet to doskonałe miejsce do zakupu różnych produktów. Panie coraz chętniej nabywają sukienki, bluzki czy spódnice właśnie w ten sposób. […]
Polecamy