Czy leasing samochodu jest opłacalny?

Life & Style
szerokie-ramy
Czy leasing samochodu jest opłacalny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie leasing stał się popularną formą na pozyskanie samochodu. Jest to wygodna opcja dla przedsiębiorców, którzy dzięki takiemu rozwiązaniu mogą rozwijać potencjał firmy, inwestując w nowy samochód. Na czym dokładnie polega ta forma finansowania? Czy jest opłacalna? To zależy od wielu czynników, ale przed ostatecznym podjęciem decyzji warto skorzystać z kalkulatora, który sprawdza koszty finansowania. Strona internetowa https://kalkulator.vwbank.pl/vw_leasing oferuje właśnie taki przelicznik, który pozwala poznać koszty leasingu.

Tak czy nie?

Opłacalność tej formy finansowania zależy przede wszystkim od potrzeb, jakie posiada przedsiębiorca. Auto leasingowe stanowi podstawowe wyposażenie wielu przedsiębiorców. To najlepsze rozwiązanie dla firm, które stawiają na częstą wymianę floty i wybór coraz nowszych modeli pojazdów. Dzieje się tak, ponieważ koszty leasingu są nieporównywalnie niższe niż raty kredytu bankowego. Ponadto przedsiębiorcy mogą korzystać z ulg podatkowych. Firmy mają możliwość wliczania rat leasingowych do kosztówdziałaności, co zwiększa atrakcyjność tego rozwiązania.

Leasing z pewnością pozwala na zachowanie floty w jak najlepszym stanie. W tym celu należy zawierać nowe umowy co kilka lat, zdobywając tym samym kolejne modele samochodów. Problem pojawia się, gdy klient oczekuje wykupu leasingowanego pojazdu. Raty są wtedy zdecydowanie wyższe, przez co opłacalność tej formy finansowania spada. W związku z tym cele przedsiębiorców mają w tej kwestii kluczowe znaczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pianka poliuretanowa – właściwości i zastosowanie
Pianka poliuretanowa – właściwości i zastosowanie
Pianka poliuretanowa – właściwości Pianka poliuretanowa jest materiałem izolacyjnym powstającym na skutek połączenia i zmieszania dwóch składników – poliolu (żywica) […]
Polecamy