Czy warto czytać dzieciom bajki po angielsku?

Chcąc nauczyć dziecko języka angielskiego, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaką obrać w tym celu metodę. W przypadku dzieci, szczególnie młodszych, bardzo istotne jest przedstawienie nauki języka jako zajęcia atrakcyjnego i przyjemnego. Raz zniechęconego szkraba trudno będzie przekonać do poznawania obcego języka

Zabawa najlepszą formą nauki

Nie od dziś wiadomo, że młody umysł najlepiej chłonie wiedzę podczas codziennej aktywności i samodzielnej eksploracji świata. Dotyczy to również nauki języków obcych. To dlatego nowoczesne szkoły i kursy językowe oferują najmłodszym uczniom wachlarz zajęć opartych na najbardziej naturalnej dziecięcej aktywności – zabawie. Zajęcia grupowe, gry planszowe, wspólne zabawy muzyczno – ruchowe – wszystko to ułatwia naukę języka obcego.

Wspieranie nauki języka angielskiego w domu

Chcąc pomóc dziecku w nauce języka obcego, warto sięgnąć po dostępne na rynku pomoce edukacyjne. Obecnie bez większego wysiłku można znaleźć w internecie sklepy oferujące różnego rodzaju pomocne w nauce gry, układanki czy fiszki. Bardzo ciekawą ofertę posiada na przykład sklep Bookids, gdzie zakupić można bajki po angielsku.

Wspólne czytanie pomaga w budowaniu słownictwa czynnego i biernego w języku angielskim, w sposób łatwy i atrakcyjny dla dziecka. Warto sięgnąć np. po tę serię dla najmłodszych: https://bookids.pl/pl/c/Thats-not-my…/96.

Nie do przecenienia są również dodatkowe zalety wspólnego czytania – możliwość spędzania czasu z bliską osobą, dzielenie się z nią spostrzeżeniami, a także wzmacnianie umiejętności koncentracji uwagi i pamięci u dziecka.

Dodaj komentarz

13 − 7 =