Czy w dzisiejszych czasach czyta się jeszcze papierowe gazety?

Obecnie, prasę papierową zastępuje nam wszechobecny internet, Większość tytułów prasowych, po wieloletniej działalności kończy swój żywot ze względu na coraz mniejszą sprzedaż. Często z wersji papierowej, wydawcy przechodzą do sieci, gdzie pojawiają się te same tytuły, ale na portalach, czy stronach internetowych. Jest to nieunikniony znak czasu, chociaż jak zawsze pojawiają się też wyjątki.

Tradycja, przywiązanie

Oczywiście osoby młodsze nie wyobrażają już sobie świata bez internetu. To głównie oni skupiają się na wszelkich wiadomościach, przeglądając i czytając tylko i wyłącznie strony internetowe i portale społecznościowe. Zupełnie inaczej do gazet papierowych podchodzą osoby starsze, przywiązane do tradycji i swoich przyzwyczajeń. Natomiast wśród dziennikarzy panuje podzielona opinia. Jedni są za szybkim przejściem z artykułami do sieci, inni wolą tę tradycyjną formę – czyli zwykłą gazetę papierową.

Czy w dzisiejszych czasach czyta się jeszcze papierowe gazety? Chociaż jest to coraz rzadsze to pewne tytuły, wydawnictwa dalej wydają swoje numery w starej formie. Możemy je kupić tak jak kiedyś, w normalnym kiosku, w wielu sklepach stacjonarnych i na pewno jest jeszcze spora liczba czytelników takich gazet. 

Wiadomości internetowe

Jednak wchodząc do sieci internetowej można zauważyć, że większość dawnych, pisanych i drukowanych tytułów przerodziły się w istne portale informacyjne, gdzie jednym kliknięciem możemy wejść na podstronę danej gazety. Dotyczy to m.in. https://gazetaplus.pl, na której znajdują się bieżące wiadomości ze świata, polityki, sportu, czy aktualne wydarzenia z kraju. W każdym wydaniu są też ciekawe artykuły z życia gwiazd, muzyków, piosenkarek, czy aktorek.

Dodaj komentarz

4 × 2 =