W jaki sposób leczyć bezdech?

Bez kategorii
szerokie-ramy
W jaki sposób leczyć bezdech?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby leczone z powodu bezdechu sennego powinny rozważyć zastosowanie aparatu CPAP jako jednego ze sposobów leczenia tego schorzenia. Aparat CPAP to urządzenie dostarczające dodatnie ciśnienie powietrza, które pomaga utrzymać drożność dróg oddechowych podczas snu.

Co warto wiedzieć?

 Jeśli cierpisz na bezdech, jedną z metod jego leczenia jest stosowanie aparatu do ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych (CPAP). W przypadku tej metody na nos i usta zakłada się maskę, która dostarcza powietrze do dróg oddechowych. Urządzenie wykorzystuje impulsy powietrza, aby zapobiec zapadaniu się mięśni gardła i blokowaniu dróg oddechowych. Udowodniono, że ta technika pomaga zmniejszyć lub wyeliminować problemy z bezdechem. CPAP jest najczęściej stosowaną metodą leczenia obturacyjnego bezdechu sennego i jak wykazano, poprawia jakość życia milionów ludzi, ale wielu z nich odkłada zakup aparatu, ponieważ nie chce pokonywać trudności związanych z uzyskaniem zwrotu kosztów.  Jeśli zdiagnozowano u Ciebie bezdech senny, możesz kwalifikować się do tego, by koszty aparatu CPAP były pokrywane przez Twoje ubezpieczenie. W niektórych przypadkach leczenie za pomocą aparatu CPAP może poprawić jakość życia, a nawet uratować życie.  Leczenie bezdechu sennego może być kosztowne, ale Twoje ubezpieczenie może pokryć część lub całość kosztów, jeśli jesteś zdrowy i spełniasz określone wymagania. Refundacja aparaty CPAP umożliwia nabycie produktu, który cały lub częściowy koszt pokrywa NFZ.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa łożysko?
Jak działa łożysko?
Łożysko bardzo ważny element montowany w większości maszyn i urządzeń przemysłowych. Odpowiada bowiem za podtrzymywanie konkretnej części, umożliwiając jej względny […]
Polecamy