Jak ograniczyć dopływ promieni słonecznych do pomieszczeń w domu, jak i biurze?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Jak ograniczyć dopływ promieni słonecznych do pomieszczeń w domu, jak i biurze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Promienie słoneczne wpadające do pomieszczeń mogą powodować ich przegrzewanie. Są one także uciążliwe podczas pracy przy komputerze. Z tego względu trzeba zadbać o to, aby odpowiednio zabezpieczyć okna i ograniczyć dostęp promieni słonecznych. Warto więc poznać najskuteczniejsze na to sposoby. 

Najlepsze metody na ograniczenie przenikania promieni słonecznych 

Najczęściej wybieranym sposobem jest montaż na oknach rolet lub żaluzji, które po ich zasłonięciu nie wpuszczają do środka słońca. Nie są one jednak dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie są w stanie zapobiec przegrzewaniu się pomieszczeń, przez co w upalne dni wewnątrz także panuje bardzo wysoka temperatura. Można pomyśleć także o montażu rolet zewnętrznych lub okiennic, ale trzeba liczyć się z tym, że po ich zamknięciu lub zasunięciu w pomieszczeniu będzie bardzo ciemno. Jeśli chcemy temu zapobiec warto zakupić w specjalne folie przeciwsłoneczne. Umieszcza się je bezpośrednio na szybie, dzięki czemu tworzy się na niej powłoka zatrzymująca promienie słoneczne. Ich zaletą jest także to, że skutecznie zapobiegają przedostawaniu się do wnętrza ciepła. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że nie wpływają one na wygląd okna i nie ograniczają widoku. Tego rodzaju można znaleźć pod adresem http://foliggo.com/oferta/folie-przeciwsloneczne/. Na rynku dostępne są także specjalne szyby, które posiadają antyrefleksyjną powłokę, która odbija promienie słoneczne oraz okna absorpcyjne barwione na dowolny kolor. Mają one zdolność do kumulowania ciepła i zmieniają odcień wpadającego do środka światła. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić z dzieckiem, gdy idziesz na trening?
Co zrobić z dzieckiem, gdy idziesz na trening?
Co robić z dziećmi, gdy idziesz na trening? Dzieci uwielbiają bawić się w pokoju zabaw. Zamiast podrzucać dziecko do przedszkola […]
Polecamy