Elementy wyposażenia przydatne w pokoju niemowlaka

Ogród i dom
szerokie-ramy
Elementy wyposażenia przydatne w pokoju niemowlaka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Stworzenie przestrzeni dla niemowlaka stanowi nie lada wyzwanie. Powinien być ładny, przyjazny, ale przede wszystkim praktyczny dla młodych rodziców. Poza ubrankami, zabawkami i mnóstwem akcesoriów, warto zastanowić się, jakie elementy są przydatne w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Meble w pokoju dziecięcym

Wszystkie ich krawędzie powinny być zaokrąglone, a wykonanie solidne i dokładne. Materiały, z których wykonywane są wszystkie rzeczy dla dzieci, muszą spełniać normy jakości potwierdzone certyfikatami (np. UE) i odpowiednimi atestami. Najlepiej wybierać meble, które rosną z dzieckiem przez kilka pierwszych lat, co pomoże zaoszczędzić i tak duże sumy posiadania dziecka. Łóżeczko powinno być regulowane, co zapewni funkcjonalność przez dłuższy czas — na początku młodym mamom przyda się wyższy poziom, niższy może okazać się idealnym rozwiązaniem, gdy niemowlę podrośnie. Niektóre modele mają możliwość wyjęcia boku łóżka bądź kilku szczebelków, co ułatwi samodzielne wychodzenie, gdy będzie starsze.

Inny ważny element to komoda z przewijakiem — pojemne szuflady ułatwią opiekę nad dzieckiem, a zdejmowany przewijak pomoże w pierwszych miesiącach życia. Zaoszczędzi to miejsce, a demontaż zapewni później ładną i funkcjonalną szafkę. Kolorowe i przyjazne pojemniki materiałowe na półkach i komodzie będą praktycznym dodatkiem np. na pieluchy czy chusteczki, a gdy dziecko urośnie, mogą posłużyć jako doskonałe pojemniki na zabawki, dzięki nim łatwiej będzie dbać o porządek w swoim pokoju. Doskonałym rozwiązaniem będzie fotel, który zapewni wygodne długie godziny z maluchem. Ważne, aby miał oparcie, był szeroki i przyjemny. Sprawdzi się przy karmieniu piersią i usypianiu pociechy.

Przyjazne i przydatne elementy przestrzeni malucha

W pokoju dziecięcym już od pierwszych chwil życia przyjemnym akcentem będzie dywan. Przydatny do późniejszych zabaw, ociepla i wycisza wnętrze. Baldachim, taki jak ten dostępny na  https://moimili.net/collections/baldchim, to perfekcyjny dodatek do pokoiku, zapewniający przyjemną przestrzeń nad łóżeczkiem. Później, można przenieść go i ustawić przy dywanie, tworząc spokojne otoczenie do zabaw i wypoczynku dziecięcego. Wiszące zabawki zajmą uwagę malucha i pozwolą mu szybciej się rozwijać.

Oświetlenie powinno być delikatne, odpowiednie do zasypiania i wygodne dla rodzica, aby przychodząc w nocy, można było spokojnie zorientować się w przestrzeni, bez potrzeby budzenia niemowlaka światłem. Nie zapominajmy o roletach, które zadbają o odpowiednią ilość światła w zależności od pory dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zakupić nowoczesny kominek do domu?
Jak zakupić nowoczesny kominek do domu?
Nic nie zastąpi ciepła płomienia tańczącego na rozgrzanych polanach. To właśnie dzięki tej niepowtarzalnej atmosferze, jaką daje kominek, tego typu […]
Polecamy