Sypialnia w salonie – jak zrobić to modnie i wygodnie

Mieszkając w małym mieszkaniu w bloku, często nie mamy możliwości urządzenia osobnej sypialni. W takim przypadku lepiej zrezygnować z tradycyjnego łóżka, które zajęłoby za dużo cennej przestrzeni. Dobrą alternatywą dla łóżka w tej sytuacji będą kanapy sofy lub narożniki do spania.

Jak urządzić pokój, by pełnił funkcję salonu i sypialni?

Urządzając salon, bardzo często stawiamy na wybór wygodnego zestawu wypoczynkowego. Jeśli mamy osobną sypialnię, zwracamy uwagę, aby kanapa czy fotele były przede wszystkim wygodne do siedzenia. Sytuacja się zmienia, kiedy nasz zestaw wypoczynkowy musi pełnić również funkcję sypialnianego łóżka. Wybierając meble do spania w małym mieszkaniu, należy zastanowić się, jak zaaranżować salon, by jednocześnie był wygodną sypialnią oraz aby meble te nie zabrały nam cennej przestrzeni. Kanapy lub sofy wysuwane do przodu w takiej sytuacji sprawdzą się najlepiej. Po rozsunięciu bowiem będą przypominać tradycyjne łóżko, natomiast po złożeniu będą stanowić znakomity mebel wypoczynkowy. Takie meble często wyposażone są również w skrzynię na pościel, co ułatwi nam przechowywanie na tak małym metrażu. Dobrym rozwiązaniem w salonie są również narożniki do spania, które po rozłożeniu stają się wygodnym łóżkiem. Trzeba jednak pamiętać, by aranżując w ten sposób pokój, nie stawiać ciężkich stołów przy sofie lub narożniku, ale najwyżej lekkie stoliki, które łatwo można przesunąć, kiedy będziemy chcieli przeobrazić salon w sypialnię.
Jeśli meble do spania okażą się mniej wygodne od tradycyjnego łóżka, zawsze możemy dokupić materac nawierzchniowy, który znacznie zwiększy komfort spania.

Dodaj komentarz

trzynaście − dwanaście =