Intruzy w domu – w jakie środki najlepiej się zawczasu zaopatrzyć?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Intruzy w domu – w jakie środki najlepiej się zawczasu zaopatrzyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciepła pogoda sprzyja wietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych. Świeże powietrze może nie być jednak wszystkim, co wpuszczamy do domu. Należy się liczyć z tym, że wraz z nim mogą zjawić się w naszym domu niechciani goście: osy i szerszenie. Wizyty tego typu mogą być nie tylko irytujące, ale również – w wielu wypadkach – niebezpieczne. Warto bowiem wiedzieć, że jad tych owadów jest silną toksyną, mogącą wywołać wstrząs anafilaktyczny i doprowadzić do sytuacji zagrożenia życia. Jak bronić się przed podobnymi sytuacjami?

Środki owadobójcze – podstawowe informacje

Pomocą w zwalczaniu groźnych owadów, wlatujących do naszych domów, mogą być specjalistyczne substancje do ich zwalczania. Wiele sklepów, tak stacjonarnych, jak i internetowych, posiada działy z licznymi środkami na szerszenie i osy. Ich zastosowanie pozwoli szybko pozbyć się problemu, jaki stanowić może nawet pojedynczy owad tego rodzaju. Są to przy tym substancje nieszkodliwe (przy odpowiednim stosowaniu oczywiście) dla człowieka i zwierząt domowych, można więc bez problemu posługiwać się nimi nawet we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Wiele z nich działa również na inne owady, stanowiące mniejsze zagrożenie, lecz równie uciążliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobre wino na prezent, czyli jakie?
Dobre wino na prezent, czyli jakie?
Uniwersalny prezent Zważając na to, że zbliża się Boże Narodzenie nadchodzi czas pełen spotkań rodzinnych, świątecznej magii oraz jej mocy. […]
Polecamy