Intruzy w domu – w jakie środki najlepiej się zawczasu zaopatrzyć?

Ogród i dom
szerokie-ramy
Intruzy w domu – w jakie środki najlepiej się zawczasu zaopatrzyć?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciepła pogoda sprzyja wietrzeniu pomieszczeń mieszkalnych. Świeże powietrze może nie być jednak wszystkim, co wpuszczamy do domu. Należy się liczyć z tym, że wraz z nim mogą zjawić się w naszym domu niechciani goście: osy i szerszenie. Wizyty tego typu mogą być nie tylko irytujące, ale również – w wielu wypadkach – niebezpieczne. Warto bowiem wiedzieć, że jad tych owadów jest silną toksyną, mogącą wywołać wstrząs anafilaktyczny i doprowadzić do sytuacji zagrożenia życia. Jak bronić się przed podobnymi sytuacjami?

Środki owadobójcze – podstawowe informacje

Pomocą w zwalczaniu groźnych owadów, wlatujących do naszych domów, mogą być specjalistyczne substancje do ich zwalczania. Wiele sklepów, tak stacjonarnych, jak i internetowych, posiada działy z licznymi środkami na szerszenie i osy. Ich zastosowanie pozwoli szybko pozbyć się problemu, jaki stanowić może nawet pojedynczy owad tego rodzaju. Są to przy tym substancje nieszkodliwe (przy odpowiednim stosowaniu oczywiście) dla człowieka i zwierząt domowych, można więc bez problemu posługiwać się nimi nawet we wnętrzach naszych domów i mieszkań. Wiele z nich działa również na inne owady, stanowiące mniejsze zagrożenie, lecz równie uciążliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aranżacja wnętrz nowo wybudowanego domu – jak dobrać odpowiednie rolety?
Aranżacja wnętrz nowo wybudowanego domu – jak dobrać odpowiednie rolety?
W naszych czasach rolety są nie tylko nowoczesnym elementem wystroju okna i mieszkania. Odgrywają też bardziej praktyczną rolę. W upalne […]
Polecamy