W jakim miejscu na posesji warto przechowywać swój samochód?

Ogród i dom
szerokie-ramy
W jakim miejscu na posesji warto przechowywać swój samochód?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budując wymarzony dom, czasami nie decydujemy się na garaż. Niekiedy koszty są zbyt wysokie lub działka jest za wąska i nie możemy go sensownie zmieścić w projekcie. Czasami sam projekt domu nie posiada w swych założeniach garażu, a nam przypadł do gustu na tyle, że nie chcemy się decydować na inny. Odkładamy wtedy problem parkowania na później, a gdy już przychodzi czas przeprowadzki do nowego lokum, to wtedy zastanawiamy się, czy nasze auto ma stać i moknąć na podjeździe, czy też należy zainwestować w jakieś rozwiązanie, które ochroni je przed zmiennymi warunkami pogodowymi.

Co, gdy brak garażu?

Możemy zdecydować się na klasyczny, choć niezbyt urodziwy garaż blaszany, lub wiatę dobudowaną do bryły budynku, ale nie są to ani rozwiązania estetyczne ani też najtańsze. O ile „blaszak” możemy postawić w dowolnym miejscu posesji, chociażby schować go z tyłu, o tyle dobudowanie wiaty nie zawsze jest możliwe. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wiata wolnostojąca, taka jak ta prezentowana na witrynie https://walkways4u.com/drewniana-wiata-garazowa-carport-czterostanowiskowa-wiaty-garazowe-drewniane/, zbudowana z pięknie wyglądającego i estetycznego drewna. To metoda nie tylko praktyczna, ale także ciesząca oko i nie szpecąca nam ogrodu, tak jak przytoczone wcześniej rozwiązania.

Zaletą wiaty wolnostojącej jest mnogość możliwości, jakie oferuje. Posadowiona na betonowym fundamencie, jest bardzo trwała, a jednocześnie możemy ją dowolnie zmieniać. Drewno można polakierować na w zasadzie dowolny kolor, tak samo jak istnieje dowolność wyboru odpowiedniego pokrycia dachowego, które będzie się dobrze komponować z pokryciem dachu domostwa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy tłumaczenie zwykłe, a kiedy przysięgłe?
Kiedy tłumaczenie zwykłe, a kiedy przysięgłe?
Może się wydawać, że tłumaczenie to tłumaczenie. Ponieważ obojętnie czy jest to tłumaczenie zwykłe czy przysięgłe i tak chodzi tutaj […]
Polecamy