W jakiej branży armatura kwasoodporna znajduje zastosowanie?

Armatura kwasoodporna

W przypadku kwasowego środowiska pracy zaleca się stosowanie armatury kwasoodpornej. Armatura kwasoodporna wykonana jest ze stopów stali, które posiadają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe na środowisko o charakterze kwaśnym, dzięki czemu nie niszczeją w takich warunkach. Ten rodzaj armatury wytwarzany jest ze stali nierdzewnej co dodatkowo zabezpiecza armaturę przed korozją. Aby osiągnąć kwasoodporność stali do stopu dodaje się nikiel oraz chrom, dzięki temu otrzymuje się stop odporny na kwasy, wilgoć, a także silne środki chemiczne.

Zastosowanie armatury kwasoodpornej

W związku z tym, że armaturę kwasoodporną uznaje się za bardzo bezpieczną ze względu na jej niezwykłą wytrzymałość, znajduje ona swoje zastosowanie w bardzo wielu branżach przemysłowych. Jej zalety doceniają jednak przede wszystkim producenci żywności, środków chemicznych, nawozów rolnych, a także przedstawiciele branży budowlanej. Można powiedzieć, że armatura kwasoodporna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie medium są nie rozcieńczone kwasy oraz substancje o kwaśnym pH, które mogłyby stopić materiały nie przystosowane do pracy z substancjami o takim charakterze.
W związku z tym, że armatura kwasoodporna wykonywana jest ze stali nierdzewnej i nie koroduje to może być stosowana również w przypadku substancji ciekłych. Warto dodać, że wyroby hutnicze z armatury kwasoodpornej umożliwiają wykonywanie całościowych instalacji do transferu wybranego medium, dzięki czemu proces ich budowy jest stosunkowo prosty i szybki.

Artykuł napisany we współpracy z GTM-PV – sklepem internetowym z armaturą przemysłową.

Potrzebny Ci zawór odcinający ? – sprawdź w ofercie sklepu.

Dodaj komentarz

12 − 3 =