Napędy do bramy wjazdowej przesuwnej i rozwiernej

Technologia
szerokie-ramy
Napędy do bramy wjazdowej przesuwnej i rozwiernej
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Bramy garażowe Hörmann to wysoka jakość produktów, innowacyjność i doświadczenie, wynikające z ponad 80 lat obecności na rynku. Firmę wyróżnia bogata oferta bram odpowiadająca na zróżnicowane potrzeby. Szeroka paleta barw pozwala na dostosowanie bramy zarówno do nowoczesnych budynków, jak i do bardziej klasycznych form. W ofercie są zarówno bramy wjazdowe przesuwne i rozwierne, dostosowane są do zróżnicowanych i najtrudniejszych sytuacji montażowych.

Jakie nowoczesne rozwiązania oferuje Hörmann

Wszystkie produkowane przez firmę Hörmann bramy posiadają innowacyjny napęd podnoszący komfort jej użytkowania. Są to zdalnie sterowane, bezpieczne i certyfikowane rozwiązania technologiczne. Napęd wyposażono w funkcję łagodnego startu i zatrzymania, dzięki czemu brama porusza się płynnie i delikatnie, co zwiększa żywotność bramy. Funkcja rozpoznawania przeszkód bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Ponadto, wszystkie napędy wyposażone są w automatyczną funkcję zamykania, jak i funkcję częściowego otwarcia bramy umożliwiającej przejście. Dużym udogodnieniem jest pilot do bramy wjazdowej umożliwiający zdalną obsługę bramy.

Brama przesuwna kontra brama rozwierna

Bramy rozwierne wyróżnia subtelność i elegancja. Dla tego typu bram oferowane są dwa typy napędów – RotaMatic oraz Versa-Matic. Pierwszy z nich wyróżnia się stosunkowo małym rozmiarem, który wyróżnia niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. W sytuacji braku dostępu do źródła prądu dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania napędu RotaMatic Akku, wyposażonego we własny akumulator. Versa-Matic jest bardziej rozbudowanym napędem przeznaczonym do wymagających sytuacji montażowych. Dzięki zmiennej pozycji montażu napęd sprawdzi się w każdej sytuacji, zaś wbudowany system sterowania umożliwia oszczędność miejsca wokół bramy. Napęd wyposażony jest też w wiele indywidualnych ustawień napędu i akumulatory solarne.

W przypadku bram przesuwnych wyróżnić można linię napędów STA 400 i LineaMatic. W porównaniu do bram rozwiernych napędy zajmują więcej miejsca, i co za tym idzie – są mniej subtelne. Napędy z serii LineaMatic charakteryzuje znacznie większa trwałość i niezawodność. Kompaktowa obudowa wykonana jest z odlewu cynkowego i tworzywa sztucznego i dodatkowo wzmocniona włóknem szklanym. Może być regulowana w pionie, co ułatwia instalację. Napęd działa w oparciu o układ elektroniczny. Napęd STA 400 został natomiast przeznaczony do bram o dużej wadze i znacznych rozmiarach. Maksymalna waga skrzydła wynosi 2500 kg przy szerokości aż 17 m. Mimo takich rozmiarów napęd gwarantuje płynność działania, zarówno podczas uruchomienia, jak i zatrzymania bramy.

Do podstawowych różnic pomiędzy napędem do bramy przesuwnej i bramy rozwiernej należy zaliczyć rozmiar i zastosowanie. W przypadku bram rozwiernych napęd jest znacznie mniejszy i umożliwia montaż w najtrudniejszych warunkach. Z kolei do atutów napędu przeznaczonego do bram przesuwnych zaliczyć można dużą wytrzymałość, a także możliwość zastosowania bram o bardzo dużym gabarycie. Zarówno bramy rozwierne i przesuwne dostosowane są do zróżnicowanych uwarunkowań projektowych i potrzeb użytkowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nie dać się zaskoczyć przy kupnie nieruchomości?
Jak nie dać się zaskoczyć przy kupnie nieruchomości?
Kupując dom bądź mieszkanie często jesteśmy tak przejęci całą sytuacją, że możemy nie zauważyć pewnych istotnych spraw. Na przykład tego, […]
Polecamy