Napędy do bramy wjazdowej przesuwnej i rozwiernej

Technologia
szerokie-ramy
Napędy do bramy wjazdowej przesuwnej i rozwiernej
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Bramy garażowe Hörmann to wysoka jakość produktów, innowacyjność i doświadczenie, wynikające z ponad 80 lat obecności na rynku. Firmę wyróżnia bogata oferta bram odpowiadająca na zróżnicowane potrzeby. Szeroka paleta barw pozwala na dostosowanie bramy zarówno do nowoczesnych budynków, jak i do bardziej klasycznych form. W ofercie są zarówno bramy wjazdowe przesuwne i rozwierne, dostosowane są do zróżnicowanych i najtrudniejszych sytuacji montażowych.

Jakie nowoczesne rozwiązania oferuje Hörmann

Wszystkie produkowane przez firmę Hörmann bramy posiadają innowacyjny napęd podnoszący komfort jej użytkowania. Są to zdalnie sterowane, bezpieczne i certyfikowane rozwiązania technologiczne. Napęd wyposażono w funkcję łagodnego startu i zatrzymania, dzięki czemu brama porusza się płynnie i delikatnie, co zwiększa żywotność bramy. Funkcja rozpoznawania przeszkód bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa. Ponadto, wszystkie napędy wyposażone są w automatyczną funkcję zamykania, jak i funkcję częściowego otwarcia bramy umożliwiającej przejście. Dużym udogodnieniem jest pilot do bramy wjazdowej umożliwiający zdalną obsługę bramy.

Brama przesuwna kontra brama rozwierna

Bramy rozwierne wyróżnia subtelność i elegancja. Dla tego typu bram oferowane są dwa typy napędów – RotaMatic oraz Versa-Matic. Pierwszy z nich wyróżnia się stosunkowo małym rozmiarem, który wyróżnia niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. W sytuacji braku dostępu do źródła prądu dodatkowym atutem jest możliwość zastosowania napędu RotaMatic Akku, wyposażonego we własny akumulator. Versa-Matic jest bardziej rozbudowanym napędem przeznaczonym do wymagających sytuacji montażowych. Dzięki zmiennej pozycji montażu napęd sprawdzi się w każdej sytuacji, zaś wbudowany system sterowania umożliwia oszczędność miejsca wokół bramy. Napęd wyposażony jest też w wiele indywidualnych ustawień napędu i akumulatory solarne.

W przypadku bram przesuwnych wyróżnić można linię napędów STA 400 i LineaMatic. W porównaniu do bram rozwiernych napędy zajmują więcej miejsca, i co za tym idzie – są mniej subtelne. Napędy z serii LineaMatic charakteryzuje znacznie większa trwałość i niezawodność. Kompaktowa obudowa wykonana jest z odlewu cynkowego i tworzywa sztucznego i dodatkowo wzmocniona włóknem szklanym. Może być regulowana w pionie, co ułatwia instalację. Napęd działa w oparciu o układ elektroniczny. Napęd STA 400 został natomiast przeznaczony do bram o dużej wadze i znacznych rozmiarach. Maksymalna waga skrzydła wynosi 2500 kg przy szerokości aż 17 m. Mimo takich rozmiarów napęd gwarantuje płynność działania, zarówno podczas uruchomienia, jak i zatrzymania bramy.

Do podstawowych różnic pomiędzy napędem do bramy przesuwnej i bramy rozwiernej należy zaliczyć rozmiar i zastosowanie. W przypadku bram rozwiernych napęd jest znacznie mniejszy i umożliwia montaż w najtrudniejszych warunkach. Z kolei do atutów napędu przeznaczonego do bram przesuwnych zaliczyć można dużą wytrzymałość, a także możliwość zastosowania bram o bardzo dużym gabarycie. Zarówno bramy rozwierne i przesuwne dostosowane są do zróżnicowanych uwarunkowań projektowych i potrzeb użytkowników.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakie obuwie powinni być zaopatrzeni pracownicy w zakładach przemysłowych?
W jakie obuwie powinni być zaopatrzeni pracownicy w zakładach przemysłowych?
Podstawą bezpieczeństwa i higieny pracy w każdym zakładzie produkcyjnym jest dbałość o odpowiednią odzież ochronną dla pracowników. Każdy pracodawca powinien […]
Polecamy