O czym warto pamiętać zanim dokona się zakupu nowej kołdry do sypialni?

Ogród i dom
szerokie-ramy
O czym warto pamiętać zanim dokona się zakupu nowej kołdry do sypialni?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest niezbędny do regeneracji, ale także wpływa na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Nic zatem nie powinno go zakłócać. A tak może się stać, na przykład, gdy śpi się pod niewłaściwie dobraną pościelą. Na co zatem zwrócić uwagę i jak dostosować ją do swoich potrzeb?

W zależności od pory roku

Na rynku dostępne są zarówno modele całoroczne, jak i sezonowe. Jeśli ktoś dysponuje miejscem do przechowywania, kołdry  na lato i zimę mogą dawać nieco większy komfort. Jednak współczesne mieszkania i domy są ciepłe. Co za tym idzie, te całoroczne najczęściej w zupełności spełnią oczekiwania użytkowników.

Jaki rozmiar wybrać?

Na pojedyncze łóżko idealnym rozwiązaniem będzie kołdra 140×200. Niezależnie od jego faktycznej szerokości, pozwoli na komfortowy sen, nawet tym, którzy w nocy dużo się kręcą. Dla par polecane będą większe rozmiary. Dobrą praktyką jest dopasowanie jej wielkości do materaca, tak aby po nakryciu z każdej strony pozostawało wolne około 10-20 cm. Ale najważniejsze w tym wypadku i tak będą preferencje domowników.

Naturalna czy sztuczna

Naturalne tkaniny i wypełnienia dają duży komfort użytkowania. Zwykle stosuje się naturalny puch gęsi lub wełnę. Ich dużą zaletą jest to, że oddychają, pochłaniają wilgoć, a także są uniwersalne. Śpi się pod nimi przyjemnie zarówno latem, jak i zimą. Wełniane działają dodatkowo rehabilitacyjne. Są polecane szczególnie tym, którzy cierpią na reumatyzm, czy choroby układu krążenia. Niestety nie każdy może cieszyć się ich nieocenionymi walorami. Alergicy powinni wybrać kołdry specjalnie przeznaczone dla nich. Wkład zwykle wykonany jest z silikonu, co pozwala także na ich częste pranie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Folia samochodowa – Jakie ma właściwości?
Folia samochodowa – Jakie ma właściwości?
Istnieje wiele różnych rodzajów folii samochodowych. Niektóre zostały zaprojektowane, aby utrzymać samochody w chłodzie, a inne przeznaczone do pomocy w […]
Polecamy