Jakie cechy powinny spełniać opony przeznaczone do motocykla?

Technologia
szerokie-ramy
Jakie cechy powinny spełniać opony przeznaczone do motocykla?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykl to popularny pojazd jednośladowy wykorzystywany zarówno do jazdy po mieście, jak i w terenie. Niezwykle istotną rolę odgrywają w nim zwłaszcza opony, ponieważ w ogromnej mierze decydują o komforcie poruszania się po drodze oraz wpływają na poziom bezpieczeństwa kierowcy. Dlatego też przy ich wyborze trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kilka konkretnych parametrów. Jeśli zależy nam na zakupie opon idealnie przystosowanych do naszego motoru, to powinniśmy się zapoznać z ofertą profesjonalnego sklepu online takiego jak https://skyseba.pl/.

Trzymanie się zaleceń producenta to podstawa

W przypadku opon motocyklowych największe znaczenie ma oczywiście ich rozmiar. Chodzi tutaj przede wszystkim o szerokość, która musi być perfekcyjnie dostosowana do szerokości felgi. Pamiętajmy, że model niespełniający tego kryterium pomimo większej atrakcyjności wizualnej może bardzo negatywnie wpłynąć na charakterystykę prowadzenia pojazdu. Liczy się ponadto wysokość, średnica i głębokość bieżnika, a także indeks nośności oraz prędkości. Zaleca się, aby wszystkie wymienione elementy były zgodne z wytycznymi producenta maszyny. Drugi wyjątkowo ważny parametr to rodzaj opony ściśle związany z jej przeznaczeniem. Na przykład do poruszania się po mieście nadają się głównie wersje szosowe i turystyczne, natomiast do jazdy w terenie – offroadowe. Z kolei motocykle wykorzystywane do wyścigów wymagają zamontowania modeli typowo sportowych. Oprócz tego zwracajmy uwagę na wiek ogumienia, czyli datę jego produkcji. Najlepiej, jeśli wybrany przez nas zestaw ma nie więcej niż 5 lat, bo gwarantuje to dobre właściwości użytkowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dobra komunikacja w firmie – dlaczego jest tak ważna?
Dobra komunikacja w firmie – dlaczego jest tak ważna?
Jednym z podstawowych warunków sprawnego funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa jest prawidłowa komunikacja wewnętrzna. I to zarówno między samymi pracownikami, jak i […]
Polecamy