Dobre sposoby na chłodzenie serwerowni

Technologia
szerokie-ramy
Dobre sposoby na chłodzenie serwerowni
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Klimatyzacja to urządzenie, służące do regulacji temperatury i wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu. Jest ono przydatne w wielu miejscach, np. sklepach, urzędach, szpitalach, czy domach jednorodzinnych. Niektóre pomieszczenia muszą być nieustannie kontrolowane przez klimatyzator. Dzieje się tak w serwerowniach, gdzie temperatura musi być na odpowiednio niskim poziomie. Urządzenia generują w takich miejscach wysokie temperatury, co niekorzystnie wpływa na ich pracę. Uszkodzenie serwerów może sparaliżować pracę całej firmy, dlatego już podczas projektowania serwerowni, warto zaplanować klimatyzację. Urządzenia chłodnicze muszą działać cały czas przy pełnej wydajności.

Jak zadbać o pracę serwerów?

Dobrze dobrana klimatyzacja do serwerowni to świetne rozwiązanie problemu wysokiej temperatury. W takich pomieszczeniach montuje się zazwyczaj kilka jednostek, które muszą całkowicie zaspokoić zapotrzebowanie serwerów na chłodzenie. Dane urządzenie może mieć ustawiony cykl pracy, po którym przechodzi w stan odpoczynku, a włącza się kolejny klimatyzator. Z takiej funkcji warto korzystać również w przypadku awarii jednostki. Konieczność naprawy klimatyzatora nie wpłynie wówczas na temperaturę w serwerowni, gdyż pozostałe urządzenia będą nadal pracować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki krawat na ślub wybrać?
Jaki krawat na ślub wybrać?
Krawaty są ważną częścią garderoby każdego mężczyzny, ale na ślubach odgrywają szczególną rolę. Reprezentują coś, co jest znaczące i długotrwałe, […]
Polecamy