Licencja na program do do tworzenia i obróbki grafiki – czy potrzebna?

Technologia
szerokie-ramy
Licencja na program do do tworzenia i obróbki grafiki – czy potrzebna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, kto zajmuje się grafiką komputerową, z pewnością ceni sobie różne programy, które są dostępne na naszym rynku. Używamy ich w pracy lub zaspokajamy nasze indywidualne potrzeby. Odpowiedni program graficzny potrafi czynić cuda. Możemy za jego pomocą wyczarować dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie nam na myśl. Jedynym ograniczeniem pod tym względem może być jedynie nasza wyobraźnia. Jednak żeby używać programu graficznego, musimy rozumieć, że wiąże się to z pewną odpowiedzialnością. Jaką?

Posiadanie związane z odpowiedzialnością

Który z grafików nie zna takich programów jak Photoshop Gimp czy CorelDRAW Graphics Suite 2020. Przed zakupieniem takiego sprzętu można sprawdzić ofertę m.in. pod adresem https://itmedia.pl/kategoria-produktu/oprogramowanie/producent-aplikacji/corel/coreldraw-graphics-suite/. Sprzęt ten otwiera drogę do nieograniczonych możliwości w tej dziedzinie sztuki. Ale żeby dysponować nim w zgodzie z prawem, trzeba posiadać odpowiednią licencję. Obecnie istnieją ich różne formy. Możemy na przykład posiadać pozwolenie na wykorzystanie oprogramowania tylko na jednym urządzeniu. Są też umowy wielostanowiskowe. Oznacza to, że zakupiony program można zainstalować na wielu komputerach w firmie. Czasami zdarzają się licencje oznaczone jako freeware. Pozwala ono na użytkowanie, a nawet rozpowszechnianie oprogramowania za darmo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bawełna i jej wykorzystanie w branży odzieżowej
Bawełna i jej wykorzystanie w branży odzieżowej
Ubrania to nieodłączna część naszego życia, ale tylko mały odsetek populacji interesuje się, z czego wykonane są ich stylizacje. Tymczasem […]
Polecamy