W jakie elementy i akcesoria należy się zaopatrzyć, zanim się podejmie frezowania?

Frezowanie to jeden ze sposobów obróbki materiałów poprzez skrawanie. Pozwala na wykonywanie w materiale różnego rodzaju wyżłobień, przez co świetnie nadaje się do wykonywania np. ozdób drewnianych. To jednak nie wszystko, ponieważ frezuje się również elementy metalowe, robiąc w ten sposób między innymi groty do kluczyków samochodowych. Są one bardzo bezpieczne, ponieważ trudno je podrobić. Sprawdzamy co trzeba koniecznie posiadać, by móc przeprowadzić profesjonalne frezowanie.

Automatyzacja pracy

Przedsiębiorstwa wykonujące np. ozdoby drewniane, często wykorzystują maszyny zwane ploterami. Są to duże urządzenia, które potrafią w bardzo krótkim czasie wykonać bardzo wiele identycznych elementów. Łączy się je z komputerem, z którego pobierają projekt produktu końcowego, wykonany często w technice przestrzennej CAD. W ten sposób można sterować między innymi ploterem marki Seron, bardzo popularnym urządzeniem wykorzystywanym w przemyśle.

Bez smarowania ani rusz

Obróbka skrawaniem wywołuje silne tarcie i generuje duże ilości ciepła. Powoduje to, że powierzchnia materiału mogłaby się uszkodzić, gdyby nie stosować odpowiedniego smarowania. Często wykorzystuje się np. poniższe produkty: https://sklep.dmplot.com/pl/p/Smar-uniwersalny-z-PTFE/134. W przypadku frezowania metali, bardzo ważne jest by smar posiadał właściwości antykorozyjne i doskonale przylegał do obrabianej powierzchni. Dzięki temu zapobiega się powstawaniu rdzy, a gotowego produktu (np. kluczyka samochodowego) nie trzeba już później lakierować.

Dodaj komentarz

trzy × 4 =