Jaką funkcję pełnią filtry w wentylacjach mechanicznych?

Technologia
szerokie-ramy
Jaką funkcję pełnią filtry w wentylacjach mechanicznych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jakość powietrza wpływa na wiele aspektów naszego zdrowia. Przede wszystkim oddychanie powietrzem, w którym znajdują się mikroorganizmy czy zanieczyszczenia, może przyczyniać się do rozwoju różnych chorób. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na założenie w swoim domu systemów wentylacyjnych. Warto zatem zapoznać się ze specyfiką tego typu urządzeń.

Najistotniejszy element instalacji

Przebywając w pomieszczeniach zamkniętych, mamy kontakt z wieloma patogenami unoszącymi się w powietrzu. Dlatego tak duże znaczenie ma właściwa wentylacja budynku. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie założenie rekuperacji, czyli systemu odpowiednich urządzeń wentylacyjnych. Najważniejszym ich elementem są filtry. To właśnie one pozwalają na oczyszczenie powietrza ze wszelkich zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Przeważnie w rekuperatorze znajdują się dwa filtry. Jeden ulokowany jest w kanale czerpnym, natomiast drugi umieszczony został w kanale wywiewnym. Obydwa komponenty pełnią podwójną funkcję. Oprócz usuwania szkodliwych czynników z powietrza nawiewanego do pomieszczeń, osłaniają również inne części urządzenia przed nieczystościami. Z tego powodu, posiadając taką instalację, powinniśmy regularnie wymieniać zużyte filtry. Zapewni to bowiem prawidłowe działanie rekuperatora i tym samym odpowiednią jakość powietrza w budynku. Oczywiście, kupując nowe komponenty, musimy pamiętać, aby nabywać je tylko od zaufanych producentów jak np. ze strony https://www.filterpoz.pl/o-filtracji/wentylacyjne/. Dzięki temu zyskamy pewność, że zainstalowany system spełni swoją funkcję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak czyścić klimatyzację?
Jak czyścić klimatyzację?
Klimatyzacja to jeden z bardzo ważnych systemów w każdym domu, czy też jakimkolwiek innym budynku, o ile ją posiada. Urządzeniem […]
Polecamy