Na czym polega obróbka metali?

Biznes
szerokie-ramy
Na czym polega obróbka metali?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele gałęzi przemysłu wykorzystuje różne materiały. Jednym z najczęściej używanych tworzyw jest metal. W tym przypadku powierzchnie poddawane są licznym procesom, które mają na celu zmianę ich właściwości fizycznych i chemicznych. Warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej o procesach obróbki metalu.

Podstawowe metody

Metal stanowi jeden z najważniejszych materiałów w przemyśle. Z tego powodu istnieje sporo metod jego obróbki. Wszystkie te sposoby polegają na zmianie właściwości fizycznych bądź chemicznych tworzywa. Jednym z nich jest obróbka poprzez skrawanie. W tym przypadku działa się na poszczególne przedmioty, aby nadać im odpowiedni kształt, wymiar czy jakość. Cały proces jest wykonywany poprzez usunięcie części materiału za pomocą szlifowania lub strugania. Kolejny sposób to obróbka cieplna metali. Tutaj zmiana charakteru tworzywa uzyskiwana jest poprzez działanie na niego energią cieplną. Tego typu metody dzielą się na kilka rodzajów, a mianowicie: hartowanie, wyżarzanie, ulepszanie cieplne czy stabilizowanie. Poza tymi dwoma sposobami metale modyfikuje się również za sprawą obróbki plastycznej. Dzięki niej możemy oprócz zmiany kształtu wpłynąć także na strukturę oraz gładkość powierzchni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrać trening do swoich oczekiwań?
Jak dobrać trening do swoich oczekiwań?
Wiele osób rozpoczyna ćwiczenia na siłowni, ale nie osiąga wyznaczonych sobie celów. W głównej mierze wynika to ze złego doboru […]
Polecamy