Kiedy konieczne jest holowanie samochodu?

Holowanie auta jest konieczne tylko i wyłącznie w przypadku, gdy samodzielnie nie jesteśmy w stanie uruchomić auta lub gdy mamy pewność, iż doszło do uszkodzenia części bez której nie jesteśmy w stanie kontynuować dalszej jazdy. W takiej sytuacji do wyboru mamy dwie opcje: holowanie auta we własnym zakresie poprzez, przykładowo, zadzwonienie do znajomego i poproszenie go o pomoc lub telefon do firmy holowniczej i wybranie usługi lawety.

Druga opcja jest zdecydowanie dużo droższa – jednak pamiętajmy, iż często nie jesteśmy nawet świadomi tego, że nasze ubezpieczenie ma w sobie zawartą darmową funkcję holowania. Jeśli jednak jej nie posiadamy, nic nie stoi żeby za określoną kwotę zawrzeć ją w naszej polisie.
Zdarza się jednak tak, iż holowanie auta stanie się sytuacją ostateczną i obowiązkową, a my zdecydujemy się na jego odholowanie we własnym zakresie. Pamiętajmy wtedy, ażeby zadbać o odpowiednie przygotowanie naszego auta, jak i całego procesu holowania. Po pierwsze niezbędne jest posiadanie liny do holowania – dostępna jest ona na większości stacji benzynowych, w cenie do maksymalnie 30 złotych, toteż z jej zakupem nie powinno być problemów. Ważne jest także odpowiednie zamontowanie liny holowniczej (nie zaczepiajmy jej nigdy o zderzaki auta lub jego wahacze, gdyż grozi to uszkodzeniem auta i jego nie bezpiecznym transportem. Każde auto posiada hak holowniczy, dlatego też linę powinniśmy zahaczyć właśnie o niego. Poza tym ważne jest również posiadanie trójkąta, który będzie wiadomością dla innych użytkowników ruchu o naszej awarii, a także zakup kabli rozruchowych – niezbędnych w przypadku wyładowania się naszego akumulatora.

Jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu, mimo większych kosztów, lepiej skorzystać z usług fachowej pomocy drogowej do holowania samochodu. Sprawdź przykładową ofertę: “pomoc drogowa Wrocław”.

Dodaj komentarz

jedenaście − trzy =