Spawanie zrobotyzowane – jakie ma plusy?

Technologia
szerokie-ramy
Spawanie zrobotyzowane – jakie ma plusy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spawanie robotyczne to proces, który polega na automatycznym przemieszczaniu się spawarki do różnych punktów obrabianego przedmiotu.

Roboty mogą wykonywać zadania szybko i dokładnie, bez zmęczenia i utraty koncentracji. Dzięki temu są idealne do wykonywania powtarzalnych zadań, takich jak spawanie.

Zalety spawania zrobotyzowanego:

Dokładność 

Roboty nie mają zmęczenia ani utraty koncentracji, więc mogą utrzymywać pozycje niezwykle dokładnie. Spawanie jest niezwykle precyzyjnym procesem i każde odchylenie od zaprogramowanej ścieżki wpłynie na jakość Twoich spoin. Spawarki zrobotyzowane mogą być zaprogramowane tak, aby podążały ścieżkami, które są w granicach mikronów (milionowych części) od siebie, bez żadnych odchyleń. Oznacza to, że uzyskuje się bardzo spójne spoiny z niewielkimi różnicami pomiędzy poszczególnymi spoinami.

Szybkość 

Roboty są szybkie! Nie potrzebują przerw na odpoczynek lub lunch, więc mogą pracować bez przerwy, aż do wyczerpania baterii lub zakończenia pracy. Niektóre modele mają nawet wbudowaną ładowarkę, dzięki czemu mogą ładować się podczas pracy! Oznacza to, że mogą wykonać o wiele więcej spoin w ciągu godziny niż człowiek jest w stanie wykonać bez zmęczenia czy głodu!

Jakość

Wspomniana powyżej dokładność prowadzi również do lepszej jakości spoin, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wtrąceń żużlu w gotowym produkcie.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://erobot.com.pl/spawanie-zrobotyzowane/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Profilaktyka w opiece nad gołębiami – co jest istotne?
Profilaktyka w opiece nad gołębiami – co jest istotne?
Gołębie to bardzo inteligentne ptaki, cieszące się sporym zainteresowaniem hodowców. Prowadzenie własnego gołębnika może stać się niezwykle pasjonującym hobby, które […]
Polecamy