Obróbka metalu – w jaki sposób może ona zostać przeprowadzona?

Technologia
szerokie-ramy
Obróbka metalu – w jaki sposób może ona zostać przeprowadzona?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Metal to materiał, który ma wiele zalet, ale tą najważniejszą jest zdecydowanie wytrzymałość na uszkodzenia i czynniki zewnętrzne, która jednocześnie przekłada się na imponującą trwałość. Właśnie dlatego z różnych metali powstają element konstrukcji, części, obudowy czy detale łączeniowe. Aby jednak można było wytworzyć z nich konkretne przedmioty, najpierw kawałki metalu muszą zostać poddane specjalistycznej obróbce. Jej celem jest nadaniem im odpowiednich cech fizycznych, czyli po prostu uzyskanie określonego kształtu i rozmiarów. Obecnie istnieje wiele sposobów na przeprowadzenie obróbki metalu. W większości z nich są one realizowane poprzez technologię CNC, czyli w pełni automatycznie. Jak dokładnie może być przeprowadzona obróbka metali?

Jaki rodzajom obróbki powszechnie jest poddawany metal?

Chcąc dowiedzieć się, jakie sposoby obróbki są przeprowadzane na rynku, warto przejrzeć ofertę firm takich jak https://valor-cnc.pl/, które zajmują się tym procesem. W zakres ich usług wchodzi przede wszystkim frezowanie CNC, czyli nadawanie oczekiwanej formy poprzez usuwanie wierzchnich warstw materiału, a także toczenie CNC, która polega w pewnym stopniu na tym samym, lecz służy głównie do wykonywania brył obrotowych. Poza tym metale często są poddawane laserowemu cięciu, a także gięciu, lecz z nim można mieć do czynienia raczej w przypadku metalowych blach. Jeżeli konkretny projekt tego wymaga, na metalach jest też przeprowadzane walcowanie, prasowanie, skrawanie czy nawet kucie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakimi sposobami można nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
Jakimi sposobami można nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
Każdy człowiek prędzej czy później uczy się jazdy na rowerze. Niektórzy uczą się już od najmłodszych lat, inni z kolei […]
Polecamy