Coverlok a overlok

Technologia
szerokie-ramy
Coverlok a overlok
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z krawiectwem bardzo często po krótkim czasie dochodzą do wniosku, że zwykła maszyna do szycia już im nie wystarcza. W takiej sytuacji mogą z powodzeniem rozbudować swoją pracownię o szereg innych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. Najważniejsze to zdecydowanie overlok oraz coverlok. Każdy z tych sprzętów jest przystosowany do wykonywania odmiennych czynności i posiada konkretne funkcje.

Wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb

Spośród dwóch omawianych urządzeń znacznie bardziej popularne są overloki, które służą głównie do łączenia materiałów i trwałego zabezpieczania ich krawędzi za pomocą szwów (w taki sposób, że ryzyko prucia się zostaje ograniczone do minimum). Dzięki ich zastosowaniu wszelkie elementy garderoby wywrócone na lewą stronę prezentują się w pełni estetycznie, a dodatkowo odznaczają się sporą wytrzymałością. Standardowy overlok pozwala również na szybkie wszywanie gumek i taśm oraz wykonywanie dekoracyjnego haftu krzyżakowego.

Jeśli chodzi o jego budowę, to przypomina nieco zwykłą maszynę do szycia, ale jest znacznie węższy i posiada dwa charakterystyczne elementy – nóż tnący i wystające stojaki na kilka szpul nici. Z kolei coverlok to sprzęt dający krawcowi możliwość tworzenia tzw. ściegów drabinkowych, niezbędnych przy podwijaniu rękawów, nogawek i dołów w ubraniach typowo dzianinowych (t-shirtach, bluzkach, sukienkach itp.), a także wykańczaniu dekoltów. Co więcej, przeciętny coverlok ma też funkcję tworzenia ściegu łańcuszkowego o zwiększonej odporności mechanicznej, dzięki czemu idealnie nadaje się do zszywania np. spodni jeansowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym warto pamiętać zanim dokona się zakupu nowej kołdry do sypialni?
O czym warto pamiętać zanim dokona się zakupu nowej kołdry do sypialni?
Sen jest niezbędny do regeneracji, ale także wpływa na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Nic zatem nie powinno go […]
Polecamy